مقاومت نظامیان و نفربر اسرائیل را در رفح هدف داد/حمله موشکی از لبنان به الجلیل

کد خبر: 1290402

رسانه‌های عبری زبان از شلیک ۲ موشک ضد زره از لبنان به شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

مقاومت نظامیان و نفربر اسرائیل را در رفح هدف داد/حمله موشکی از لبنان به الجلیل

 در ادامه حملات مقاومت لبنان به اراضی اشغالی رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز-جمعه- نوشتند ۲ موشک ضد زره از لبنان به سمت الجلیل علیا در شمال اراضی اشغالی شلیک شد.

کانال ۱۲ عبری زبان گزارش داد این موشک‌ها در منطقه «معیان باروخ» در الجلیل علیا سقوط کرده و منجر به آتش سوزی شده است.

این در حالی است که خبرنگار المیادین نیز گفت رژیم صهیونیستی در ساعات اولیه صبح امروز شهرک کفر کلا را بمباران کرد.

پیش از این حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود در حمایت از ملت پایدار فلسطین در غزه و در پشتیبانی از مقاومت قهرمان و شریف آنها بعد از رصد و زیر نظر گرفتن نیروهای دشمن اسرائیلی و هنگام رسیدن خودروهایشان به مقر المالکیه در ساعت ۵۰ دقیقه بامداد جمعه مبارزانش با گلوله‌های خمپاره اشغالگران را هدف قرار دادند که منجر به حملات مستقیم به این نیروها شد.

مقاومت نظامیان و نفربر اسرائیل را در رفح هدف داد

گردن‌های القسام از هدف قرار دادن نظامیان، نفربر زرهی و تانک مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی در رفح واقع در جنوب غزه خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس امروز جمعه اعلام کرد که رزمندگان مقاومت توانستند در  نزدیکی مسجد الدعوه در شرق رفح با راکت ضداستحکامات TBG نظامیان ویژه صهیونیست را که در یک ساختمان سنگر گرفته بودند هدف قرار دهند.

القسام همچنین از هدف قرار دادن نفربر زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در کنار این ساختمان با راکت یاسین 105 در شرق رفح خبر داد و گفت که به دنبال آن گروهی از نیروهای پیاده ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی را در کنار این نفربر با راکت ضد نفر هدف قرار داده و همه این نیروها را به قتل رسانده و مجروح کرده است.

منابع خبری فلسطین از تداوم درگیری‌ها در شهر رفح واقع در جنوب غزه خبر دادند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بالگردهای رژیم صهیونیستی در پایگاه نظامی کرم ابوسالم واقع در شرق رفح فرود آمدند.

گردان های القسام، همچنین اعلام کرد که نفربر زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف پادگان سعد صایل در شرق رفح در جنوب  غزه با راکت یاسین 105 هدف قرار داده است.

شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد دو دستگاه تانک ارتش رژیم اسرائیل از نوع مرکاوا را با راکت «یاسین 105» در جنوب محله الزیتون در جنوب شهر غزه هدف قرار داده و تانک‌ها آتش گرفته است.

217 روز از جنگ در غزه می‌گذرد و در شرایطی که جامعه جهانی نگران از یورش زمینی ارتش اشغالگر به شهر رفح است؛ مقامات اسرائیلی همچنان به حمله به این شهر مملو از جمعیت آوارگان اصرار دارند و از سوی دیگر اختلافات نمایشی تل‌آویو و واشنگتن نیز در صدراخبارقرار دارد.

در این میان جنگنده‌ها و پهپادهای ارتش اسرائیل از اواخر شب گذشته تا ساعات بامدادی چندین خانه مسکونی در شهر رفح واقع در جنوب باریکه غزه و همچنین اردوگاه جبالیا در شمال غزه را هدف قرار دادند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها