«پوتین» نخست‌وزیر جدید روسیه را معرفی کرد

کد خبر: 1290416

رسانه‌های روسی اعلام کردند که رئیس‌جمهور این کشور نخست‌وزیر جدید را برای تأیید نهایی به پارلمان معرفی کرده است.

«پوتین» نخست‌وزیر جدید روسیه را معرفی کرد

 به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که روز سه‌شنبه با ادای سوگند، به طور رسمی پنجمین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد، بار دیگر «میخائیل میشوستین» را به عنوان نخست‌وزیر دوره جدید این کشور به پارلمان معرفی کرد.

مطابق با قوانین روسیه، میشوستین که از سال ۲۰۲۰ سمت نخست‌وزیری را برعهده داشت، هم‌زمان با مراسم تحلیف پنجمین دوره ریاست جمهوری روسیه، استعفای کابینه خود را ارائه کرد. در صورت تأیید پارلمان، میشوستین دولت جدید روسیه را تشکیل می‌دهد.

ولادیمیر پوتین که در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، با اکثریت آرا پیروز شد، روز سه‌شنبه با ادای سوگند در مراسم تحلیف در کاخ کرملین، به طور رسمی پنجمین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد.

تاریخچه آئین برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری که امروز (سه‌شنبه) در کرملین برگزار شد، به سال ۲۰۰۰ بازمی‌گردد. این سنت در سال ۲۰۲۴ نیز با حضور شماری از مقامات برجسته روسیه، قضات و اعضای پارلمان این کشور ادامه یافت. براساس اعلام دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ نفر به این مراسم دعوت شده بودند.

پوتین که در انتخابات ماه مارس با کسب ۸۷.۲۸ درصد آرا، قاطعانه به پیروزی رسید، دقایقی پیش با ادای سوگند، به طور رسمی پنجمین دوره ریاست جمهوری‌اش را شروع کرد./مهر

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها