اعتراف نتانیاهو به تلفات سنگین در جنگ غزه و اختلاف با بایدن

کد خبر: 1290419

نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تلفات سنگین ارتش این رژیم در طول جنگ غزه اذعان کرده است.

اعتراف نتانیاهو به تلفات سنگین در جنگ غزه و اختلاف با بایدن

به نقل از رویترز، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تلفات سنگین ارتش این رژیم در طول جنگ غزه اذعان کرد و گفت: ما در جنگ صدها سرباز را از دست دادیم.

نتانیاهو همچنین با اعتراف به اختلافات با واشنگتن گفته است که امیدواریم با بایدن راهی برای غلبه بر اختلافاتمان پیدا کنیم.

نتانیاهو در ادامه از تصمیمات بایدن انتقاد کرده و گفت: رئیس جمهور بایدن با توقف ارسال محموله تسلیحات به اسرائیل اشتباه کرد.

روز گذشته نیز گیلاد اِردان، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در واکنش به تهدید جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درباره توقف ارسال سلاح و مهمات به تل‌آویو در صورت حمله اسرائیل به رفح، گفت که شنیدن این اظهارات از طرف بایدن، ناامیدکننده است.

اردان در گفت‌وگو با رادیو «کان» رژیم صهیونیستی گفت: شنیدن این حرف‌ها از طرف رئیس جمهوری که از آغاز جنگ همواره قدردان او بوده‌ایم، سخت و ناامیدکننده است.

وی در ادامه مدعی شد که دشمنان اسرائیل از جمله ایران، حماس و حزب‌الله، اظهارات بایدن درباره توقف ارسال سلاح را «دلیلی برای امید به پیروزی» تعبیر خواهند کرد.»

نماینده رژیم صهیونیستی مدعی شد: اگر ورود اسرائیل به منطقه‌ای مهم و مرکزی همچون رفح که هزاران تروریست، اسیر و سران حماس را در خود جای داده است، محدود شود، دقیقاً چطور قرار است به اهداف‌مان دست پیدا کنیم؟

وی مدعی شد: موضوع تسلیحات دفاعی نیست بلکه درباره بمب‌های تهاجمی خاص حرف می‌زنیم. در نهایت اسرائیل مجبور خواهد بود تا برای امنیت شهروندانش، آنچه ضروری می‌داند را انجام دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه با اشاره به مخالفت کابینه‌اش با توافق آتش‌بس، گفت که به نیروهای ارتش صهیونیستی دستور ورود و حمله به رفح را داده است. اندکی بعد، حماس و اسرائیل از درگیری بین طرفین در شرق رفح خبر دادند؛ منطقه‌ای که آخرین پناهگاه برای حدود ۱.۵ میلیون آواره فلسطینی است.

به تازگی رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان مدعی شده است که اگر اسرائیل دامنه عملیات خود در رفح واقع در جنوب غزه را گسترش دهد، واشنگتن ارسال مهمات به تل‌آویو را متوقف خواهد کرد!

بایدن با اشاره به کشتار غیرنظامیان با بمب‌های ساخت آمریکا تاکید کرد: در نتیجه استفاده (اسرائیل) از این بمب‌ها و سایر روش‌هایی که از طریق آن به مراکز جمعیتی حمله می‌کند، غیرنظامیان در غزه کشته شده‌اند.

وی مدعی شد: به صراحت گفته‌ام در صورت حمله به رفح، تسلیحاتی را که معمولاً در رابطه با رفح، در رابطه با شهرهای دیگر و در رابطه با این بحران به کار برده‌اند، در اختیارشان نخواهیم گذاشت و قصد تأمین تسلیحات و گلوله توپخانه نداریم./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها