تشدید درگیری میان سران اسرائیل و خانواده‌ نظامیان کشته شده

کد خبر: 1290956

با گذشت دویست‌وبیست روز از جنگ غزه، اختلاف و درگیری میان مقامات رژیم صهیونیستی و خانواده‌های نظامیان کشته شده شدت بیشتری یافته است.

 تشدید درگیری میان سران اسرائیل و خانواده‌ نظامیان کشته شده

خانواده‌های نظامیان صهیونیست کشته شده در نوار غزه، هنگام روبرو شدن با «گیلا گاملیل» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی بر سر وی فریاد کشیدند.

خانواده‌های نظامیان صهیونیست کشته شده در نوار غزه خطاب به وزیر اطلاعات این رژیم گفتند: اینجا چه می‌کنی؟ به خانه‌ات برگرد، چرا نظامیان کشته شدند؟

این اتفاق برای ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی هم تکرار شد به طوری که هنگام حضور در گورستان نظامی در اشدود اشغالی، خانواده‌های نظامیان کشته شده صهیونیست وی را آماج انتقادهای خود قرار دادند.

پایگاه خبری میوازیک هم به نقل از پدر ایتای چن یکی از اسرای صهیونیست که خبر کشته‌ شدنش در نوار غزه منتشر شده است، در این رابطه نوشت: کابینه اسرائیل هیچ کاری برای بازگردان ایتای نکرد، حتی فرصت دفن کردن فرزندم را هم به من نداد، ما اکنون به خانواده‌ای متلاشی تبدیل شده‌ایم، که به شکل بسیار بی‌رحمانه‌ای ما را در هوا معلق نگه داشته است؛ هیچ مسئولی در اسرائیل با ما تماس نگرفت تا با ما صحبت کند؛ دیگر چقدر می‌توانیم تحمل کنیم؟ کافی است! من به نخست‌وزیر می‌گویم وقت آن فرا رسیده است که اسرا بازگردند؛ باید ما هم فرصت دفن کردن جسد فرزندمان را داشته باشیم.

 اعتراف رسمی به هلاکت بیش از ۱۵۰۰ صهیونیست طی یک سال گذشته

وزیر جنگ رژیم اسرائیل طی اظهاراتی مدعی شد که نظامیان این رژیم در نوار غزه، وارد جنگی شده‌اند که اخلاقی‌ترین و عادلانه‌ترین جنگ این رژیم است!

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم اسرائیل امروز دوشنبه گفت که این رژیم وارد جنگی شده است که بی‌شک اخلاقی‌ترین و عادلانه‌ترین است ون جنگ ادامه خواهد داشت.

این ادعای وزیر جنگ رژیم اسرائیل در حالی مطرح می‌شود که بیش از 35 هزار نفر فلسطینی که عمدتا غیرنظامی هستند، در بیش از هفت ماه جنگ علیه غزه به شهادت رسیده‌اند و بیش از 70 هزار نفر زخمی شده‌اند و ده‌ها هزار تن دیگر مفقود هستند و این علاوه بر ویرانی گسترده زیرساخت‌ها و منازل مسکونی غزه است.

از طرفی، مقامات این رژیم به دلیل جنایت‌ها و کشتارهایی که بر خلاف قوانین بین الملل است، در معرض خطر صدور قرار بازداشت از سوی دادگاه بین المللی قرار دارند و طی این مدت، چند پرونده علیه رژیم اسرائیل در دادگاه بین المللی علیه این رژیم گشوده شده است و اگر حمایت‌ها و وتوهای آمریکا در شورای امنیت نبود، این رژیم محکوم به نسل کشی و پاسخگویی می‌شد.

وزیر جنگ رژیم اسرائیل که در جریان مراسم یادبود کشته‌های ارتش رژیم اسرائیل سخنرانی می‌کرد، گفت که این جنگ تا بازگرداندن اسرای این رژیم و نابود کردن قدرت نظامی حماس ادامه خواهد داشت.

گالانت همچنین در سخنرانی خود، از آمار کشته‌های این رژیم از زمان شروع طوفان الاقصی تا به امروز پرده برداشت و مدعی شد که در یک سال گذشته (درستش در هفت ماه گذشته)، بیش از 1700 نفر کشته شده‌اند که بنا به ادعای او، 716 تن از آن‌ها غیرنظامی است. آمارهای کشته‌های صهیونیست‌ها در جنگ غزه همیشه مورد تردید ناظران و تحلیلگران بوده و این رژیم همیشه آمار دقیقی از کشته‌های خود در جنگ غزه ارائه نکرده است.

گردان‌های عزّالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس پانزدهم مهر ماه گذشته (هفتم اکتبر)، طی عملیات بی‌سابقه‌ای که «طوفان الاقصی» نامیده شده، در حمایت از قدس و مسجد الاقصی، توانست برای اولین بار در تاریخ نبردهای خود با اشغالگران وارد اراضی اشغالی 1948 شود و شمار زیادی از صهیونیست‌ها را به اسارت بگیرد که به باور تحلیلگران، این عملیات پوشالی بودن قدرت این رژیم غاصب را نشان داد.

رژیم اسرائیل بعد از این عملیات، شروع به جنگ علیه نوار غزه زد و با حمایت‌های سیاسی و نظامی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، دست به کشتار بی‌سابقه و ویرانی گسترده در این منطقه زد که منجر به خشم افکار عمومی جهانی و شکل‌گیری اعتراضات مردمی و دانشجویی در این کشورها زده و هم‌چنان ادامه دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها