دبیرکل اتحادیه عرب: بدون کشور فلسطین ثبات در منطقه ایجاد نخواهد شد

کد خبر: 1291129

دبیرکل اتحادیه عرب امروز (سه‌شنبه) در سخنانی به رسمیت شناختن کشور فلسطین را لازمه برقراری ثبات در منطقه دانست.

دبیرکل اتحادیه عرب: بدون کشور فلسطین ثبات در منطقه ایجاد نخواهد شد

دبیرکل اتحادیه عرب امروز (سه‌شنبه) در سخنانی به رسمیت شناختن کشور فلسطین را لازمه برقراری ثبات در منطقه دانست.به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه صدی البلد، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در جریان نشست مقدماتی شورای اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه که به منظور فراهم کردن مقدمات سی و سومین دور از اجلاس سران کشورهای عربی برگزار شد، تاکید کرد: تا زمانی که مساله فلسطین حل نشده باقی بماند، ثبات منطقه در معرض خطر و انفجار است.

وی گفت: پایان دادن به اشغالگری و تجسم یک کشور مستقل فلسطینی راه واقعی دستیابی به ثبات در منطقه است.

ابوالغیط ادامه داد: تلاش اعراب بر توقف جنگ، کمک رسانی به مردم غزه، دستیابی به چشم انداز  موسوم به «دو دولتی» و ایجاد مسیری برگشت ناپذیر برای تشکیل کشور فلسطینی متمرکز است.

وی اضافه کرد: جنایت رژیم اشغالگر در غزه همه‌جانبه است و هیچ مکان امنی در این باریکه وجود ندارد.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین تاکید کرد: تجاوز اسرائیل به نوار غزه مایه ننگ جهانیان است.

برپایه این گزارش، وی همچنین خواستار برگزاری کنفرانس بین‌المللی برای اجرای راه حل موسوم به «دو دولتی» شد و بر لزوم بسیج حمایت‌ها و تلاش‌ها برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها