انهدام هسته تروریستی وابسته به داعش در مغرب

کد خبر: 1291133

مقامات مغرب از انهدام یک هسته تروریستی وابسته با داعش در مرکز و شمال این کشور خبردادند.

 انهدام هسته تروریستی وابسته به داعش در مغرب

مقامات مغرب از انهدام یک هسته تروریستی وابسته با داعش در مرکز و شمال این کشور خبردادند.

دفتر مرکزی پژوهش‌های قضایی وابسته به مدیریت  نظارت ملی مغرب امروز ( سه شنبه ) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: یک هسته تروریستی وابسته به داعش که اعضای آن در شهرهای « تیزنیت» و « سیدی سلیمان» فعالیت داشتند، منهدم شد.

در این بیانیه آمده‌ است: انهدام این هسته تروریستی در راستای مبارزه مستمر با افراط‌گرایی خشونت آمیز و خنثی کردن تهدیدات تروریستی علیه امنیت مغرب و شهروندان آن صورت گرفته‌ است.

به گزارش خبرگزاری رسمی مغرب، در بیانیه مزبور تصریح شده‌ است: این عملیات توسط یگان ویژه نیروهای واکنش سریع انجام شد و طی آن چهار افراط‌گرا دستگیر شدند که میان سن آنان 22 تا 44 سال است.

بر اساس این بیانیه، طی بارزسی‌ها  انجام شده از منازل این افراد، تجهیزات شبه نظامی از جلیقه تاکتیکی، کلاه، دوربین، ماسک به اضافه نوشته‌هایی با محتوای افراطی و رایانه به همراه سایر تجهیزات الکترونیکی کشف و ضبط شد.

اطلاعات اولیه نشان می دهد که اعضای این هسته  تروریستی برای تامین منابع مالی و لجستکی به عملیات های مشکوک کرده بودند تا از این طریق بتوانند بسترهای لازم را برای اجرایی کردن طرح‌های تروریستی در مغرب فراهم آورند و امنیت کشور را برهم زنند.

در بیانیه دفتر مرکزی پژوهش‌های قضایی وابسته به مدیریت نظارت ملی ( تابعه وزارت کشور ) آمده است: با انهدام این هسته تروریستی تمام مرتبطین آن شناسایی شدند و طرح های تروریستی شان خنثی شد و افراد دستگیر شده تحت بازداشت به سر می برند و بازجویی اولیه تحت نظارت دادستانی از آنان انجام شده است.

مقامات مغرب اعلام کردند از سال 2003 که مبارزه با گروه‌های تروریستی در این کشور شروع شده تاکنون بیش از 200 تروریست در مغرب به هلاکت رسیده‌اند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها