هو کردن نماینده رژیم صهیونیستی در یوروویژن

کد خبر: 1291327

هزاران معترض پیش از برگزاری مرحله نیمه نهایی یوروویژن در مالمو، علیه حضور نماینده رژیم صهیونیستی در این رویداد راهپیمایی کردند.

 هو کردن نماینده رژیم صهیونیستی در یوروویژن

معترضان پرچم‌های سبز، سفید، سیاه و قرمز فلسطین را تکان می‌دادند. آنها قبل از راهپیمایی در پارکی به فاصله چند مایلی از محل برگزاری یوروویژن، در میدان تاریخی استورتورگت را در نزدیکی تالار شهر قرن شانزدهمی مالمو جمع شده بودند.

پلیس تعداد شرکت کنندگان در این راه‌پیمایی را بین 10 تا 12 هزار نفر تخمین زده است. گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست سوئدی هم در میان جمعیت حضور داشته است.

این راهپیمایی همزمان با حضور شرکت‌کننده‌ای از رژیم صهیونیستی به نام - عدن گولان - در مرحله نیمه نهایی دوم یوروویژن، در سالن مالمو برگزار می‌شد. این شرکت کننده یا نماینده رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته و در حین تمرین، از سوی تماشاگران هو شده بود و از او با شعارهای "فلسطین آزاد" استقبال شد.

در طول راهپیمایی خانواده‌هایی با کودکان خردسال‌شان در میان جمعیت بودند. برخی از معترضان پلاکاردهایی از تصاویر غیرنظامیان فلسطینی را در دست داشتند که تصاویر مجروحان و کشته شدگانِ فلسطینی روی آنها حک شده بود. این مجروحان و کشته‌شدگان حاصل حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه است.

همچنین بنری در دست معترضان بود که به سبک یوروویژن روی آن عنوانِ "قتل عام" درج شده بود.

برای حفظ امنیت در طول برگزاری این اعتراضِ خیابانی، نیروهای پلیس از کشورهای همسایه، مانند دانمارک و نروژ به این شهر اعزام شده بودند.

در آستانه برگزاری یوروویژن که بزرگترین رویداد موسیقی زنده در جهان است - درخواست‌هایی برای ممنوعیت حضور اسرائیل به دلیل تهاجم آن‌ها در غزه وجود داشته است.

با این حال، EBU - که خود را یک سازمان غیرسیاسی می‌داند حکم داده است که اسرائیل می‌تواند در این مسابقات شرکت کند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت غزه، از زمان آغاز درگیری در این منطقه، بیش از 34 هزار نفر کشته و بیش از 77 هزار نفر زخمی شده‌اند.

اجرا کنندگانی که در نیمه نهایی این مسابقه شرکت کردند عبارتند از گروه نروژی گیت، گروه مگارا از سان مارینو، نمو از سوئیس و سابا نماینده دانمارک - که همه آنها در بیانیه مشترکی در ماه مارس خواستار آتش بس در غزه شدند.

فینال این مسابقه با حضور 26 کشور در شنبه شب برگزار شد و کشور سوئیس برنده یوروویژن سال 2024 شد/تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها