گالانت: هدف ما در نوار غزه تغییر نکرده است

کد خبر: 1291366

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با وجود ناکامی این رژیم در تحقق اهدافش در جنگ علیه غزه، امروز (چهارشنبه) بر ضرورت اتخاذ تصمیمات سرنوشت‌ساز تأکید کرد.

گالانت: هدف ما در نوار غزه تغییر نکرده است

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با وجود ناکامی این رژیم در تحقق اهدافش در جنگ علیه غزه، امروز (چهارشنبه) بر ضرورت اتخاذ تصمیمات سرنوشت‌ساز تأکید کرد.

به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت که هدف این رژیم در نوار غزه یعنی بازگرداندن اسرای صهیونیست، تغییر نکرده است.

گالانت با وجود شکست‌های رژیم صهیونیستی در تحقق اهداف اعلامی خود در جنگ علیه غزه، مدعی شد: ما بیشتر گردان‌های حماس را نابود کردیم و ارتش ما در رفح در تلاش است تا باقی مانده این گردان‌ها را از بین برده و ربوده‌شدگان را بازگرداند.

وی افزود: ما در جنگ کنونی از آمریکا کمک می‌خواهیم و اختلافاتمان را در پشت درهای بسته حل خواهیم کرد. بهتر است که توانایی‌های غیرنظامی حماس را از بین ببریم و برای پیدا کردن جایگزین‌های مدنی برای حماس تلاش کنیم به شرط آنکه این جایگزین‌ها با ما خصومت نداشته باشند.

گالانت که همانند دیگر اعضای کابینه رژیم صهیونیستی نزدیک به هشت ماه در باتلاق غزه فرو رفته‌است، در ادامه رویاپردازی‌های خود گفت: پایان یافتن عملیات نظامی ما در غزه نیازمند اقدام سیاسی در فردای جنگ است و من از نتانیاهو می‌خواهم که اعلام کند اسرائیل هرگز کنترل غیرنظامی نوار غزه را به دست نخواهد گرفت و جایگزینی برای حماس پیدا کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: من با هر گونه حکومت نظامی اسرائیل در نوار غزه مخالفت خواهم کرد چرا که این امر پر هزینه و خونین خواهد بود و سال‌ها به طول خواهد کشید، اما تلاش‌های من برای مطرح کردن موضوع حکومت در غزه پس از جنگ، تاکنون از سوی کابینه نتانیاهو بی‌پاسخ مانده است.

وی در خصوص حزب‌الله و جنگ در جبهه شمالی نیز مدعی شد: ما صدها نفر از خرابکاران حزب‌الله را در جبهه شمالی از بین بردیم، باید نیروهای الرضوان وابسته به حزب‌الله به آن سوی رودخانه لیتانی منتقل شوند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین گفت که این رژیم باید تصمیمات سرنوشت‌ساز اتخاذ کند اگرچه این تصمیمات دشوار باشد.

به گزارش ایرنا، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه ارتباط با جهان خارج را به روی فلسطینیان ساکن نوار غزه بست.

جنگ علیه غزه و حمله به رفح به مهمترین عامل تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر تبدیل شده و در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر برقراری آتش‌بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند.

بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را، حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضائی می‌دانند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها