پسر جو بایدن مجرم شناخته شد

کد خبر: 1296296

هیئت منصفه دادگاه امروز «هانتر بایدن» پسر رئیس‌جمهور آمریکا را درباره اتهام‌های فدرال در خرید سلاح گرم را در هر سه اتهام، مجرم اعلام کرد.

پسر جو بایدن مجرم شناخته شد

«هانتر بایدن» پسر ۵۴ ساله جو بایدن  رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در سه فقره اتهام خود در پرونده فروش سلاح مجرم شناخته شد.

«هانتر بایدن» پسر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه به وقت محلی توسط هیات منصفه به دروغ گفتن در مورد مصرف مواد مخدر برای خرید غیرقانونی اسلحه محکوم شد؛ حکمی که دموکرات‌ها ممکن است برای مقابله با ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا مبنی بر استفاده از سیستم قضایی علیه وی، از آن استفاده کنند.

هیات منصفه ۱۲ نفره در ویلمینگتون دلاور، هانتر بایدن را در هر سه اتهام علیه وی مجرم تشخیص داد و وی را به اولین فرزند رئیس جمهور فعلی آمریکا تبدیل کرد که مجرم شناخته شد.

هانتر بایدن ۵۴ ساله پس از خواندن حکم، به آرامی سرش را تکان داد اما واکنش کمی نشان داد. او سپس دستی به پشت وکیلش آبه لاول زد و یکی دیگر از اعضای تیم حقوقی خود را در آغوش گرفت و سپس بدون اظهار نظر دادگاه را ترک کرد.

پدر او، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که نتیجه این پرونده را می‌پذیرد و به روند قضایی احترام می‌گذارد و پسرش درخواست تجدیدنظر را بررسی می‌کند.

قاضی هیچ تاریخی برای صدور حکم تعیین نکرد، اما اضافه کرد که جدول زمانی برای صدور حکم معمولاً ۱۲۰ روز است. به این ترتیب حداکثر یک ماه قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری در ۵ نوامبر این حکم اعلام خواهد شد.

دستورالعمل مجازات برای اتهامات اسلحه ۱۵ تا ۲۱ ماه زندان است، اما کارشناسان حقوقی می گویند که متهمان در موارد مشابه اغلب مجازات کوتاه تری دریافت می کنند و در صورت رعایت شرایط آزادی پیش از محاکمه، احتمال کمتری دارد که زندانی شوند.

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ۱۴۰۳) و نیز مجرم شناخته شدن دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق جمهوریخواه آمریکا از سوی هیات منصفه دادگاه نیویورک، برخی از جمهوری‌خواهان احتمالاً تلاش خواهند کرد تا این پرونده را در مرکز توجه قرار دهند.

این اولین مورد از دو محاکمه‌ای است که پسر بایدن رئیس‌جمهور آمریکا امسال با آن مواجه است. جمهوری خواهان همچنین سعی خواهند کرد با تکیه بر این پرونده توجه ها از محکومیت اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در نیویورک را منحرف کنند.

این پرونده احتمالاً بر بایدن تاثیر شخصی داشته باشد و همزمان با رقابت شدید با دونالد ترامپ، اختلافات موجود در خانواده رئیس‌جمهور را آشکار کند.

بازپرس ویژه دیوید وایس، هانتر بایدن را به جرایمی مرتبط با اظهارات نادرست هنگام خرید اسلحه گرم در سال ۲۰۱۸ متهم کرد که به ادعای دادستان ها وی این سلاح را هنگام استفاده از مواد مخدر در اختیار داشته است.پسر رئیس جمهور در تمامی اتهامات خود را بی گناه اعلام کرده بود./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد