حراج کارت سوخت از ۵ تا ۱۵ میلیون تومان در فضای مجازی!

بازار فروش کارت سوخت داغ شد

کد خبر: 1283631

واکنش به خبر تازه اعلام شده از سوی وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت نسبت به جمع‌آوری کارت‌های آزاد از سوی برخی شهروندان اقدام به فروش یا اجاره کارت‌های سوخت شخصی در فضای مجازی شده است. به این معنا که با اعلام خبر سوخت‌گیری از طریق کارت سوخت شخصی توسط وزیر نفت طی روزهای آتی، شاهد به راه افتادن موجی از تبلیغات فروش کارت‌های سوخت در فضای مجازی هستیم.

 بازار فروش کارت سوخت داغ شد

15 فروردین در حاشیه جلسه هیات دولت، جواد اوجی، وزیر نفت، خبری در خصوص استفاده از کارت‌های سوخت بیان کرد. او با اشاره به تکلیف قانونگذار در بودجه ۱۴۰۳ به وزارت نفت گفت: «در قانون و بودجه ۱۴۰۳ قانون گذار وزارت نفت را مکلف کرده که در سال جدید ۹۵ درصد عملیات سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی انجام گیرد. با توجه به وظیفه ما در مدیریت مصرف سوخت از طریق استفاده از کارت‌های سوخت شخصی، در هفته‌های آتی انشاءلله عملیات سوخت‌گیری از طریق کارت سوخت شخصی انجام خواهد شد.»

این صحبت‌های وزیر نفت، باعث ارزشمندتر شدن کارت سوخت شخصی، نسبت به قبل می‌شود. ارزشمندی‌ای که به یک چالش نیز تبدیل می‌شود و بازار سیاه خرید و فروش کارت سوخت را در فضای مجازی ایجاد کرده است. 

از طرفی سالاری نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، درخصوص انتشار اخباری مبنی بر بفروش رسیدن کارت‌های سوخت شخصی به «ایلنا» گفت: ما طی هفته آینده اطلاع‌رسانی لازم را در خصوص استفاده مردم از کارت سوخت شخصی انجام می‌دهیم. 

او اظهار داشت: کارت‌های اضطراری جایگاه‌ها در اختیار شرکت پخش قرار دارد و نظارت صورت می‌گیرد و باید از داشبورد صورت‌حساب در اختیار شرکت قرار گیرد بنابراین امکان ندارد کارت از جایگاه خارج شود. ضمن اینکه هر کارت کد مخصوص دارد و در صورتی که از جایگاه خارج شود در جایگاه دیگر جواب نمی‌دهد. همچنین در کارت شخصی دارنده خودرو نیز ۶۰ لیتر بنزین یارانه‌ای و ۱۰۰ لیتر بنزین با نرخ آزاد موجود است؛ بنابراین منطقی نیست این میزان ۱۶۰ لیتر با نرخ‌هایی که در فضای مجازی با ارقام یک تا ۵ میلیون عنوان شده؛ فروخته شود.

اما برخلاف صحبت‌های مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در فضای مجازی شاهد تبلیغات گوناگون و متنوع فروش کارت سوخت با قیمت‌های عجیب و نجومی هستیم.

قیمت فروش کارت سوخت‌ها باتوجه به میزان سهمیه موجود 1500 یا 3000 تومانی موجود در کارت‌ها از حدود ۱ میلیون تومان شروع و تا 15 میلیون تومان هم مشاهده شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها