پلیس راهور برای کاهش ترافیک چه خواهد کرد؟

کد خبر: 1120363

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور بر لزوم هوشمندسازی پلیس راهور برای کاهش معضل ترافیک تاکید کرد و گفت: باید برای کاهش ترافیک در مناطق مختلف شهر برآوردهای اجتماعی تهیه شود.

 پلیس راهور برای کاهش ترافیک چه خواهد کرد؟

سردار قاسم رضایی " در جلسه بررسی ترافیک تهران که در محل پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، اظهارکرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید " حاج قاسم سلیمانی" و همرزمانش را گرامی می داریم و برای مقام معظم رهبری " مدظله العالی" آرزوی طول عمر توأم با صحت و سلامتی داریم.

وی افزود: در آستانه شهادت سردار دل ها جا دارد که مروری بر خصوصیات و رفتار این شهید عزیز داشته باشیم و با خود درباره اینکه او چگونه تبدیل به یک الگو برای جبهه مقاومت و ملت های آزادیخواه جهان شد، تفکر کنیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه قطعا اخلاص، ولایتمداری، صدق و تبعیت از ولایت، اقتدار، روحیه و سلحشوری او رمز ماندگاری مکتب "حاج قاسم" است، گفت: این شهید عزیز نقشه های چند ساله دشمنان را با یک حرکت کوچک از بین می برد و برای همین دشمنان سالیان زیادی در صدد بودند تا او را به شهادت برسانند.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: امروز ما در لباسی هستیم که فرصت داریم تا با چاشنی کردن اخلاص در خدمتگزاری به مردم و سر از پا نشناختن در این امر بتوانیم در راه و مکتب حاج قاسم قدم برداریم.

حل ترافیک با ارتقاء فرهنگ ترافیکی

وی در ادامه ضمن خداقوت به کارکنان مجموعه پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: قطعا معضل ترافیک در تهران قابل حل می باشد و در این زمینه باید با ارتقاء فرهنگ ترافیکی به سمت حل شدن این معضل حرکت کنیم چرا که بسیاری از کشورها با همین روش توانسته اند معضل ترافیک را حل کنند.

سردار رضایی به شرایط خاص در حوزه شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: ما به عنوان یک سرباز مطالبات مقام معظم رهبری "مدظله العالی" در این خصوص را که اخیرا فرموده اند به جد پیگیر هستیم و تا حصول نتیجه اقدام خواهیم کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور بیان این مطلب از سوی برخی افراد ناآگاه که پلیس برای تأمین بودجه، مردم را جریمه می کند نادرست عنوان کرد و گفت: چه کسی قبول می کند که فردی در یک خانواده کشته شود، در صورتی که می توان برخی از جرایم پرخطر که باعث مرگ و میر می شود را با اعمال جرایم سنگین جلوگیری کرد و در تخلفات رانندگی به هیچ عنوان نباید مماشات صورت پذیرد و از تسامح بی جا در مقابله با تخلفات رانندگی جلوگیری شود.

سردار رضایی بر لزوم هوشمندسازی پلیس راهور با افزایش اختیارات، مقررات و ابزار فنی برای کاهش معضل ترافیک شهرتاکید و اظهار داشت: باید برای کاهش ترافیک در مناطق مختلف شهر برآوردهای اجتماعی تهیه و تبیین شود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به ضرورت ارتقاء فرهنگ ترافیکی با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی و مجموعه انتظامی کشور گفت: در این موضوع مستلزم صرف زمان هستیم و شاید امروزه بستن کمربند ایمنی برای مردم امری اجتناب پذیر است و این نشان از کار فرهنگی انجام شده در گذشته است.

سردار رضایی ادامه داد: ضرورت دارد تا در طرح های ارائه شده قبلی در مکان های خاص خصوصا بهشت زهرا در روزهای پنجشنبه و جمعه که ترافیک سنگینی در آن محدوده ایجاد می شود بازنگری و طرح های جدید ارائه شود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان این مطلب که نیاز مردم یک توفیق برای خدمات دهی ما به آنها محسوب می شود، بر ضرورت رفتار با متانت و سعه صدر در مواجهه با مردم تاکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از مردم در هنگام مواجهه با یک افسر یا سرباز راهور این فرد را به فرموده مقام معظم رهبری ویترین نظام می دانند و از این بابت باید سیمای صالحین نیز در این افراد رعایت شود.

وی حرکت بین خطوط را تسهیل کننده ترافیک ویکی از راهکارهای این معضل عنوان کرد وافزود:این موضوع باید نهادینه شود وخودروهای پلیس نیز این امر را رعایت کنند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، سردار رضایی به بدحجابی در برخی خودروها نیز اشاره و افزود: ماموران پلیس راهور نباید نسبت به بی حجابی درون خودرو بی تفاوت باشند و باید با ادب و متانت این وظیفه را که امر به معروف و نهی از منکر محسوب و یک فریضه است و برکات زیادی در زندگی شخصی دارد را انجام دهند.

وی بر ضرورت تهیه پیوست رسانه ای برای اجرای طرح های پلیس راهور از جمله برخورد با موتورسواران متخلف تاکید و اظهار داشت: ضرورت دارد تا معاونت فرهنگی و اجتماعی در این زمینه اذهان عمومی و قشر دلسوز جامعه که از عواقب تخلفات موتورسواران به نوعی ناآگاهند را با تهیه مستندات آماده اجرای طرح ها کند.

 در ابتدای این جلسه سردار " حسین رحیمی"فرمانده انتظامی تهران بزرگ ،سردار  "حمیدی" رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ ،سردار" مهدی حاجیان"معاون فرهنگی و اجتماعی ، سردار "دولتخواه" معاون فاوا  و سردار "حسینی" جانشین رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی، گزارشی از اقدامات در راستای کاهش معضل ترافیک ارائه کردند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد