تلاش تعدادی افراد مسلح برای ایجاد درگیری و خرابکاری در مراسم چهلم مرحومه نیکا شاکرمی

کد خبر: 1182415

علی‌رغم تلاش گسترده ضدانقلاب برای ایجاد التهاب‌آفرینی و نشان دادن فضای ناامنی در لرستان در مراسم چهلم مرحومه " نیکا شاکرمی"، تلاش تعدادی افراد مسلح برای ایجاد درگیری و خرابکاری ناکام ماند.

تلاش تعدادی افراد مسلح برای ایجاد درگیری و خرابکاری در مراسم چهلم مرحومه نیکا شاکرمی

علی‌رغم تلاش گسترده ضدانقلاب برای ایجاد التهاب‌آفرینی و نشان دادن فضای ناامنی در لرستان در مراسم چهلم مرحومه " نیکا شاکرمی"، تلاش تعدادی افراد مسلح برای ایجاد درگیری و خرابکاری ناکام ماند.

ساعت 7:30 روز چهارشنبه 30 شهریور ماه، ساکنین ساختمانی در چهارراه امیراکرم متوجه جسد خانم جوانی در حیاط منزل خود می‌شوند که بلافاصله موضوع را به کلانتری منطقه اطلاع می‌دهند. اکیپ‌های تخصصی صحنه به محل اعزام و متوجه می‌شوند این خانم از ساختمان مجاور به حیاط این منزل پرتاب شده است. نیکا شاکرمی ساعت 12 و 02 دقیقه شب در حال گفتگو با موبایل به خانه نیمه‌کاره‌ای رفته است تا اینکه صبح روز بعد جنازه‌اش در حیاط خانه مشرف به بالکن خانه نیمه‌کاره پیدا شده است.

با گذشت حدود 40 روز از فوت نیکا شاکرمی و پس از آنکه صدا و سیما حتی فیلم دوربین‌‎های مدار بسته ساختمان نیمه متروکه‌ای که نیکا شب قبل از حادثه به آن وارد می‌شود و از بالای پشت بام همین ساختمان به پایین سقوط می‌کند را منتشر کرد، روز گذشته اسناد جدیدی که از گوشی همراه مرحومه شاکرمی استخراج شده و با دستور مقام قضائی منتشر شد فرضیه خودکشی این دختر را قوی‌تر کرده و نشان می‌دهد خانواده او نیز قبل از اینکه وارد فضای رسانه‌ای شوند این احتمال را میداده‌اند که نیکا قصد خودکشی داشته است.

نکته مهم در مکالمه مادر نیکا با دخترش این است که با وجود چندین پیام ارسالی از طرف مادر از ساعت 21:26 تا 23:05 شب بیست و نهم شهریور و بی پاسخ گذاشتن آن‌ها از طرف نیکا، سرانجام مرحومه نیکا شاکرمی در ساعت 04:57:48 بامداد سی‌ام شهریور تنها در یک پیام خطاب به مادر می‌نویسد: تقصیر هیچکس نبود.

این پیام نیکا درست چند ساعت قبل از پیدا شدن جسدش توسط ساکنین محل ارسال شده است. در کنار مکالمات نیکا با مادرش، مکالمه اینستاگرامی مرحومه شاکرمی با فروشنده قرص کشنده برنج نیز محتوای یکی از چت‌هایی بوده که از تلفن همراه نیکا استخراج شده است. همچنین در تصویر دیگری که از تلفن همراه نیکا شاکرمی استخراج شده، مجددا اشاراتی به تمایل وی برای خودکشی مشاهده می‌شود.انتشار اسناد ناشناس بودن جسد نیکا و اظهارات خاله و دوستان نیکا در کنار پیام‌های رد و بدل شده بین او و مادرش، نشان‌دهنده واقعیتی است که با روایت دروغ شبکه‌های ضد انقلاب فاصله فراوانی دارد.

حالا پس از گذشت چهل روز از مرگ "‌نیکا شاکرمی‌"، ‌امروز پنجشنبه مراسم چهلم این مرحومه در روستای حیات الغیب بر سر مزار وی با حضور خانواده، اقوام و شماری از مردم منطقه برگزار شد.

از ابتدای ظهر، خانواده و فامیل نیکا و مردم منطقه بر سر مزار مرحومه حاضر شدند و مراسم چهلم را بدون کوچکترین مشکل برگزار کردند، اما از ساعت حدود 14، ماشین‌هایی با پلاک غیربومی از استان‌های دیگر که تعداد آنها به حدود 700 تا 800 نفر ‌می‌رسید ‌به بهانه حضور در مراسم چهلم خود را به روستای حیات‌الغیب رساندند.

‌طبق گزارش خبرنگار تسنیم از آرمستان روستای حیات الغیب‌، بعد از گذشت ساعتی از شروع مرا‌سم جمعیت حاضر بر مزار مرحومه به جای آنکه سوگواری و عزاداری کنند مشغول سوت و کف زدن و سردادن شعارهای ساختارشکن شدند‌ و ‌برخی افراد که بین جمعیت اصلی حضور داشتند و کاملا مشخص بود سازماندهی شده بودند تلاش داشتند با کشف حجاب و تهییج مردم فضا را به سمت تنش پیش ببرند.

این مراسم به سمتی پیش رفت که هیچگونه نشانی از عزاداری نداشت؛ این در حالی است که ‌برخی از این افراد‌ مسلح بوده  و ‌به دنبال ‌درگیری و خرابکاری هستند، اما نیروی انتظامی برای برقراری امنیت مراسم در منطقه حضور دارد.

هرچند‌ که این افراد ‌با هدف آشوب و اغتشاش به سر مزار رفته‌اند، ‌اما با هوشیاری نیروی انتظامی، این افراد موفق به هیچ اقدامی نشدند و مجبور به ترک منطقه و بازگشت به استان‌های خود شدند. افرادی هم که از خرم‌آباد و دیگر شهرهای استان لرستان در مراسم حضور داشتند نیز ‌در حال بازگشت به شهرهای خود هستند.

علی‌رغم تلاش گسترده ضدانقلاب برای ایجاد التهاب‌آفرینی و نشان دادن فضای ناامنی در لرستان و مزار این مرحومه اما با هوشیاری مردم منطقه که صف خود را از جمعیت غیر بومی حاضر در  مراسم چهلم مرحومه " نیکا شاکرمی " جدا کرده بودند‌، مشکل خاصی رخ نداد و مراسم چهلم مرحومه نیکا شاکرمی برگزار و به پایان رسید./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها