اطلاعیه جدید درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه | کدام مدارس در روز شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ تعطیل شدند؟

کد خبر: 1195454

به دلیل آلودگی هوا و طبق اعلام استانداری فردا (۱۰ دی) فعالیت آموزشی مدارس تهران مجازی است.

اطلاعیه جدید درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه | کدام مدارس در روز شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱  تعطیل شدند؟

استانداری تهران اعلام کرد : به‌دلیل آلودگی هوا فردا فعالیت آموزشی مدارس تهران به‌جز پردیس، دماوند و فیروزکوه غیرحضوری است اما امتحانات پایه دوازدهم طبق روال برگزار می‌شود.

 معاون استانداری تهران نیز گفت: فردا در شهر تهران طرح زوج و فرد از دَرِ منازل اجرا می‌شود و مجوز روزانه طرح ترافیک هم صادر نخواهد شد.

طبق آخرین بررسی ها در روز جمعه شاخص آلایندگی هوای تهران به عدد ۱۵۲ رسیده و هوا در شرایط قرمز و ناسالم قرار دارد./همشهری

 

تعطیلی مدارس ابتدایی اصفهان و ٩ شهرستان در روز شنبه

طبق اعلام مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان، مدارس مقطع ابتدایی اصفهان و ٩ شهرستان استان فردا (شنبه دهم دی) به‌ علت افزایش غلظت آلاینده های جوی تعطیل است.

 منصور شیشه فروش، مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان اعلام کرد: از سوی کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان، فردا شنبه دهم دی، مدارس دوره اول و دوم ابتدایی، مهدهای کودک، ِپیش دبستانی و استثنایی مناطق شش گانه آموزش و پرورش اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، شاهین شهر، نجف آباد، زرین‌شهر، فولادشهر و سجزی تعطیل اعلام شد.

 آلودگی هوا مدارس قزوین را تعطیل کرد

جلسه کارگروه اضطراری آلودگی هوا شامگاه امروز در فرمانداری قزوین تشکیل جلسه داد و در نهایت با توجه به ناسالم شدن هوای قزوین این کارگروه مدارس مقطع ابتدایی، استثنایی و مراکز پیش‌دبستانی را در نوبت صبح و عصر فردا شنبه ۱۰ دی‌ماه تعطیل کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، جلسه کارگروه اضطراری آلودگی هوا شامگاه امروز در فرمانداری قزوین تشکیل جلسه داد و در نهایت با توجه به ناسالم شدن هوای قزوین این کارگروه مدارس مقطع ابتدایی، استثنایی و مراکز پیش‌دبستانی را در نوبت صبح و عصر فردا شنبه 10 دی‌ماه را تعطیل اعلام کرد و کلاس‌های به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

بر اساس مصوبه این کارگروه فعالیت معادن آلاینده و طرح‌های عمرانی شهرداری و سایر دستگاه‌های عمرانی هم فردا تعطیل خواهد بود و جلوی حرکت خودروهای آلاینده گرفته خواهد شد.

همچنین اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فعالیت مهدکودک‌ها، مراکز پیش‌دبستانی، مدارس ابتدایی و استثنایی نواحی یک و 2 شهرستان قزوین طی نوبت صبح و بعدازظهر روز شنبه 10 دی‌ماه غیرحضوری بوده و کلاس درس دانش آموزان به صورت مجازی برگزار می‌شود. بر مبنای این اطلاعیه  عوامل اجرایی در مناطقی که آموزش‌ها مجازی است، جهت پاسخگویی به اولیا، دانش آموزان و ارباب رجوع در مدارس حاضر باشند.

بر اساس آخرین شاخص‌های پایش کیفی هوا در حال حاضر هوای قزوین و الوند برای همه گروه‌ها ناسالم است و شاخص آلایندگی هوا در این شهرها از 150 پی‌پی‌ام عبور کرده است.

 تعطیلی مدارس البرز به جز پایه دوازدهم

رئیس کارگروه کمیته اضطرار آلودگی‌ هوای البرز گفت: فردا آموزش و امتحانات همه مقاطع تحصیلی استان به جز پایه دوازدهم غیرحضوری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج‌، احمد افضلی در حاشیه بیست و هشتمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان اظهار داشت: فردا شنبه، دهم دی‌ماه 1401  آموزش و امتحانات همه مقاطع تحصیلی استان به جز پایه دوازدهم به‌صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی با اشاره به روند افزایشی غلظت آلاینده‌ها افزود: بر‌این اساس ‌فردا تنها امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

رئیس کارگروه کمیته اضطرار آلودگی‌ هوای البرز گفت: مهدهای‌ کودک و پیش‌دبستانی‌های استان نیز فردا تعطیل هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به روند افزایشی آلاینده ها، جلوگیری از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی معتبر در سطح شهر توسط عوامل راهنمایی و رانندگی، جلوگیری از انجام کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می شود، استقرار و آماده باش پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر با جانمایی مناطقه آلوده تر و پرتردد به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها، موافقت مدیران دستگاه های اجرایی با مرخصی کارکنان، هماهنگی برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا، تطبیق ساعات کار حمل و نقل همگانی با ساعات کار اداری و مراکز آموزشی تعیین شده توسط کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا و همچنین هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان برای اطلاع رسانی به منظور عدم فعالیت های ورزشی در محیط های باز از دیگر مصوبات این جلسه بود که امید می رود بیش از پیش مورد توجه شهروندان و مسئولین ذیربط قرار گیرد.

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها