خبر مهم برای فرهنگیان /دانشگاه فرهنگیان از آموزش و پرورش جدا می‌شود؟

کد خبر: 1199047

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از قرار گرفتن تمام دانشگاه‌های نهادهای مختلف اجرایی زیر نظر وزارت علوم خبر داد و گفت: دانشگاه فرهنگیان از آموزش و پرورش جدا نشده و همچنان زیرنظر این وزارتخانه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

خبر مهم برای فرهنگیان  /دانشگاه فرهنگیان از آموزش و پرورش جدا می‌شود؟

محمد علی زلفی‌گل با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر قرار گرفتن تمام دانشگاه‌های نهادهای مختلف اجرایی زیر نظر وزارت علوم اظهار داشت: مصوبه اساسنامه این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و اگر قرار باشد هر تغییر دیگری صورت بگیرد، باید به طور مجدد در این شورا مطرح و به تصویب برسد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره مدیریت و شیوه جذب هیئت علمی در دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه همچنان زیر نظر وزارت آموزش و پرورش می‌ماند اما نظارت جذب اعضای هیئت علمی با وزارت علوم است.

وی از اعمال پایه‌های تشویقی اعضای هیئت علمی و یاوران علمی خبر داد و تصریح کرد: طرح استادمحوری نیز به منظور شناسایی و جذب استعدادهای درخشان اجرایی می‌شود.

زلفی‌گل بیان کرد: اگر اساتید دانشگاه‌ها طرح‌هایی داشته باشند که آن طرح‌ها برمبنای نیازهای جامعه باشد و این نیازها در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (نان) ثبت شده‌ باشد، می‌توانند معادل ظرفیت دانشگاه خود برای مقاطع دکتری و کارشناسی‌ارشد دانشجوی استعدادهای درخشان را جذب کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به آخرین وضعیت طرح پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری در وزارت علوم پرداخت و افزود: در صددیم که از بخش‌هایی از جمله صندوق علوم تحقیقات، پرداخت شود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها