افزایش ۲۰ درصدی قیمت دارو در سال آینده/ قیمت دارو برای بیماران چگونه افزایش نمی‌یابد؟

کد خبر: 1203994

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه افزایش احتمالی ۱۰ تا ۲۰ درصد قیمت دارو در سال آینده از طریق بیمه پوشش داده می‌شود، گفت: قیمت دارو برای بیمار با نسخه پزشک افزایشی ندارد.

افزایش ۲۰ درصدی قیمت دارو در سال آینده/  قیمت دارو برای بیماران چگونه افزایش نمی‌یابد؟

 

    ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹ اخبار اجتماعی اخبار پزشکی

 

قیمت دارو با نسخه پزشک برای بیماران افزایش نمی‌یابد

 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید حیدر محمدی با اشاره به اینکه افزایش قیمت‌ در تمامی کالاها به تناسب تورم امری طبیعی است، اظهار کرد: صنعت داروسازی نیز مانند صنایع دیگر هزینه‌های جانبی دارد که ممکن است این هزینه‌ها افزایش یابد، همچنین تغییر نرخ ماده‌ اولیه، نهاده‌ها، لوازم و ملزومات و ... دور از انتظار نیست و افزایش 10 تا 20 درصدی قیمت دارو در مقایسه با تورم رقم بزرگی به حساب نمی‌آید. البته افزایش احتمالی 10 تا 20 درصدی قیمت دارو در سال آینده توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شود.

وی افزود: هدف از اجرای طرح اصلاح سیاست‌های ارزی جلوگیری از افزایش پرداختی از جیب بیمار از مسیر نسخه بود که خوشبختانه از نیمه سال جاری محقق شده و ادامه خواهد داشت، بنابراین قیمت دارو برای بیماران هیچ افزایشی ندارد و مابه‌التفاوت توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: مردم برای تهیه داروهای خود با افزایش قیمت مواجه نخواهند شد، فقط باید داروهای مصرفی خود را حتما از مسیر نسخه پزشک تهیه کنند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها