ماجرای شلیک تیر هوایی برای دستگیری سارق فراری

کد خبر: 1205086

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که اقدام به سرقت طلاهای همسرش به دلیل مشکلات مالی کرده بود، خبر داد.

ماجرای شلیک تیر هوایی برای دستگیری سارق فراری

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که اقدام به سرقت طلاهای همسرش به دلیل مشکلات مالی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح دو مورد از ماموریت‌های پلیس آگاهی در شبانه‌روز گذشته، گفت: یکی از این موارد مربوط به سرقت از منزل است. درپی  وقوع یک فقره سرقت از خانه‌ای در شرق تهران، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و آنان در نخستین گام راهی خانه موردنظر شدند و با انجام تحقیقات میدانی پی بردند، سارق هنگامی که هیچکس داخل خانه نبوده با کلید وارد شده و طلاهای همسر صاحبخانه را به سرقت برده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با تحقیقات محلی متوجه شدند همسایه‌ها صاحبخانه را حوالی ظهر هنگامی که قرار بوده سرکار باشد، در ساختمان دیده‌اند که قصد داشته به صورت پنهانی وارد خانه خود شود.

وی گفت: کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی در ادامه با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی، متوجه شدند مقدار زیادی پول از یک طلافروشی به حساب مرد جوان آمده و همسر وی از واریز این پول اطلاعی ندارد که همین موضوع شک کارآگاهان را برانگیخت.

ولیپور گودرزی گفت:‌ کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم، با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی، این مرد را به عنوان تنها متهم پرونده دستگیر و برای تحقیقات ابتدایی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی  منتقل کردند. متهم پس از انتقال بمقر انتظامی در تحقیقات ابتدایی ابتدا منکر جرم خود بود و اظهارات ضد و نقیضی را به زبان آورد اما پس از مشاهده شواهد و مدارک موجود به سرقت طلاهای همسرش به دلیل بدهکاری خود به طلبکاران اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

شلیک تیر هوایی برای دستگیری سارق فراری

وی همچنین از دستگیری سارق حرفه‌ای در تعقیب و گریز چند کیلومتری با پلیس خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی کارآگاهان ادارنهم پلیس آگاهی در خیابان مولوی تهران  در حال گشت‌زنی بودند که به یک خودرو پراید سفیدرنگ مشکوک شدند و دستور توقف وسیله نقلیه مذکور را صادر کردند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان با اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند، خودرو پراید سرقتی است، افزود: متهم پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله با خودروی پراید به طرز خطرناکی متواری شد و یک تعقیب و گریز طولانی را در جنوب تهران آغاز و به خودروهای شهروندان آسیب جزئی وارد کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد:‌ماموران تیز در جریان این تعقیب و گریز چند کیلومتری با رعایت قانون بکارگیری سلاح دو  تیر هوایی شلیک کردند و با اجرای طرح مهار موفق به توقف خودرو و دستگیری متهم شدند. در بازرسی از صندوق عقب خودروی متهم آلات و ادوات سرقت کشف شد و ماموران متوجه شدند متهم سارق حرفه‌ای محتویات داخل خودرو در تهران است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه متهم در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت محتویات داخل خودرو  اعتراف کرده است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها