ادعای خلاف واقع درباره تعداد عفوشدگان اغتشاشات اخیر

کد خبر: 1210572

معاون قضائی قوه قضائیه گفت: در کل کشور کمتر از نیم درصد افراد مرتبط با حوادث اخیر مشمول عفو قرار نگرفتند و در برخی استان‌ها صد در صد این افراد شامل عفو شدند.

 ادعای خلاف واقع درباره تعداد عفوشدگان اغتشاشات اخیر

روز گذشته حجت‌الاسلام محسنی‌اژ‌ه‌ای؛ رئیس قوه قضائیه در نشست شورای عالی قوه قضائیه با اعلام آخرین آمار عفو مقام معظم رهبری اظهار کرد: "تاکنون 82 هزار نفر مشمول عفو شده‌اند که ممکن است این آمار افزایش یابد. از این میزان، 22 هزار نفر عفوشدگانِ اغتشاشات هستند که یا محکومیت پیدا کرده بودند و یا قبل از محکومیت، عفو شدند. البته تعداد قلیلی از این افراد در زندان بودند و اکثراً یا با قرار صادره در بیرون از زندان بودند و یا هنوز رسیدگی به پرونده آنها تکمیل نشده بود."

پس از اعلام تعداد عفوشدگان، برخی از افراد و رسانه‌ها، بر اساس تعداد عفوشدگان مدعی شدند، این افراد در زندان بوده‌اند، این در حالی است که آمار اعلامی مربوط به تعداد پرونده‌هایی است که در این خصوص تشکیل شده است، نه تعداد بازداشت‌شدگان.

به گفته رئیس قوه قضائیه، تعداد قلیلی از این افراد در زندان بودند و اکثراً یا با قرار صادره در بیرون از زندان بودند و یا هنوز رسیدگی به پرونده آنها تکمیل نشده بود.

همچنین بر اساس اعلام حجت‌الاسلام رحیمی؛ معاون قضائی قوه قضائیه، طبق استعلام صورت گرفته از دادگستری استان‌های مختلف، در کل کشور کمتر از نیم درصد افراد مرتبط با حوادث اخیر مشمول عفو قرار نگرفتند و در برخی استان‌ها صد در صد این افراد شامل عفو شدند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها