هشدار هواشناسی برای روز پنجشنبه | وزش باد شدید در راه است

کد خبر: 1213410

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار نارنجی وزش باد شدید برای مناطق مرکزی، جنوبی و غربی استان خبر داد و گفت: مردم پایتخت از فردا تا اواخر جمعه مراقب وزش باد شدید باشند.

 هشدار هواشناسی برای روز پنجشنبه | وزش باد شدید در راه است

 مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار نارنجی وزش باد شدید برای مناطق مرکزی، جنوبی و غربی استان خبر داد و گفت: مردم پایتخت از فردا تا اواخر جمعه مراقب وزش باد شدید باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد یزدی مهر، عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی وزش باد شدید در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از ظهر فردا پنج شنبه ۱۷ فروردین ماه تا اواخر وقت جمعه ۱۸ فروردین ماه شاهد وزش باد شدید گاهی خیلی شدید در استان خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص وزش باد شدید در نواحی مستعد ویژه مناطق مرکزی، جنوبی و غربی استان هشدار داد و گفت: در این مناطق وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش نسبی کیفیت هوا پیش بینی شده است که توصیه مدیریت بحران اتخاد تمهیدات ویژه می‌باشد.

یزدی مهر با اعلام هشدار در خصوص احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنرها و تابلوهای تبلیغاتی عنوان داشت: از همه شهروندان می‌خواهیم از قرار گرفتن در زیر داربست‌ها و سازه‌های غیر مستحکم به طور جدی خودداری کنند.

وی توصیه کرد: شهروندان نسبت به عدم پارک خودرو در کنار محل‌های پر خطر توجه جدی داشته باشند تا خدایی ناکرده شاهد وقوع حوادث ناگوار نباشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص کاهش دید و کیفیت هوا نیز هشدار داد و گفت: به همه کوهنوردان توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات خودداری کنند و همچنین مردم از استقرار در مناطق مرتفع بپرهیزند.

یزدی مهر از آماده باش تمامی دستگاه‌های امدادی و خدماتی با ابلاغ مدیریت بحران در استان تهران خبر داد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز در هواشناسی قسمت شرایط جوی روز پنجشنبه از وزش شدید باد و گرد و غبار در آسمان البرز خبر داد.

آرش بهاروند احمدی، مدیرکل هواشناسی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، در خصوص آخرین وضعیت هواشناسی استان، گفت: طبق بررسی الگوهای هواشناسی از سوی کارشناسان این حوزه برای روز پنجشنبه با وزش باد شدید و پدیده گرد و خاک مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از چینش فشاری مناسب در منطقه البرز مرکزی است، یادآور شد: به موجب آن با ناپایداری هوا همراه خواهیم بود.

این مقام مسؤول ادامه داد: با توجه به شدت وزش باد پیش‌بینی شده احتمال شکستگی درخت و سقوط سازه‌های موقت و دور از انتظار نیست.

به گفته مدیر کل هواشناسی استان البرز پیش بینی آسیب به گلخانه‌ها، تابلوها، بنرهای تبلیغاتی سطح شهر و کاهش کیفیت هوا از مخاطرات این وضعیت جوی قلمداد می‌شود.

وی زمان اعلام آماده باش به دستگاه‌های خدمات‌رسان به ویژه مدیریت شهری خطاب به شهروندان، اظهار کرد: توصیه میشود از پارک خودروهای خود در مجاورت درختان و یا ساختمان‌های سست نیمه کاره به شدت پرهیز کنید.

بهاروند احمدی در ادامه خطاب به کوهنوردان خواستار لغو برنامه‌های کوهنوردی خود در روز پنجشنبه شد و به کشاورزان نیز گفت: از سم‌پاشی و محلول‌پاشی در باغات و مزارع خود به شدت در این شرایط جوی خودداری کنید./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها