لغو ویزای عراق در ایام اربعین

کد خبر: 1225646

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه در اربعین امسال گذرنامه ویژه اربعین صادر می‌شود گفت: امسال هیچگونه صفی برای دریافت گذرنامه نخواهیم داشت.

 لغو ویزای عراق در ایام اربعین

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به اینکه در اربعین امسال گذرنامه ویژه اربعین صادر می‌شود گفت: امسال هیچگونه صفی برای دریافت گذرنامه نخواهیم داشت.

سیدمجید میراحمدی امروز در حاشیه ستاد اربعین استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هفته گذشته وزیر کشور ایران با وزیر کشور عراق مذاکراتی داشتند که مرز خسروی اربعین امسال 24 ساعته شود که طرف عراقی این موضوع را پذیرفت و چنانچه طرف عراقی به وعده خود عمل کند که حتما اینچنین خواهد شد بنابراین از ابتدای صفر مرز خسروی به صورت 24 ساعته فعالیت خواهد داشت.

پیش‌بینی افزایش 15 درصدی زائران اربعین

میراحمدی با اشاره به اینکه به طور قطع تعداد زائران اربعین امسال در مجموع افزایش خواهد یافت گفت: در اربعین سال گذشته نزدیک به سه میلیون و 800 هزار زائر از مرزها تردد داشتند و با توجه به ارزیابی هر ساله ستاد اربعین به طور معمول حدود 10 تا 15 درصد تعداد زائران افزایش خواهد یافت.

وی افزود: براساس ارزیابی 10 ساله ستاد اربعین تا قبل از کرونا هر سال تعداد زائران 10 تا 15 درصد افزایش داشته و بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران امسال به بیش از 4 میلیون نفر برسد.

گرما، بزرگ‌ترین چالش ما در ایام اربعین

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه چالش اصلی ما در ایام اربعین مسئله گرماست گفت: مرزهای ما در مناطق گرمسیری شلمچه، چذابه، خسروی و مهران قرار دارند و تا اواخر شهریور نیز هوا گرم است؛ البته پیش‌بینی‌های لازم اندیشیده می‌شود اما این موضوع باید مورد توجه زائران نیز باشد و سازگاری ایجاد کنند.

میراحمدی با بیان اینکه شروع برنامه‌های اربعین امسال از ابتدای صفر در نظر گرفته شده است افزود: اعلام شده که حداکثر ماندگاری زائران باید یک هفته باشد و هرچقدر که کمتر باشد به نفع خود زائران است.

وی گفت: سال گذشته زائران برای ماندگاری کمتر در عراق همکاری مناسبی داشتند و بیش از 1.5 میلیون زائر قبل از 15 صفر رفتند و برگشتند و این برای زائران و مدیریت این عملیات بزرگ کمک مهمی است و امسال نیز توصیه می‌شود از ابتدای صفر زیارت خود را شروع کنند و کمتر از یک هفته ماندگاری داشته باشند.

میراحمدی با اشاره به لغو ویزای عراق در ایام اربعین افزود: برای صدور گذرنامه ویژه اربعین با طرف عراقی به نتیجه رسیدیم و آن را پذیرفتند.

وی با بیان اینکه گذرنامه ویژه اربعین مختصات گذرنامه رسمی را با اختلاف جزئی دارد و هزینه آن بسیار پایین‌تر و کمتر از یک پنجم است گفت: سرعت تحویل و چاپ گذرنامه ویژه اربعین بسیار بالاست و به نظر می‌رسد امسال هیچگونه صفی برای دریافت گذرنامه همچون سال‌های گذشته نخواهیم داشت./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها