هشدار سازمان سنجش به متخلفین کنکور

کد خبر: 1227593

مشاور رئیس و مدیر‌کل حراست و حفاظت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور ضمن هشدار به کلاه‌برداران و متخلفین در آزمون سراسری، گفت: هوشیاری و آگاهی خانواده‌ها و داوطلبان نقشه‌های سوداگران و کلاهبرداران را خنثی خواهد کرد.

 هشدار سازمان سنجش به متخلفین کنکور

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، مختار کاظم‌زاده مشاور رئیس و مدیر‌کل حراست و حفاظت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور ضمن هشدار به کلاهبرداران و متخلفین در آزمون سراسری، گفت: هوشیاری و آگاهی خانواده‌ها و داوطلبین، نقشه‌های سوداگران و کلاهبرداران را خنثی خواهد کرد. اخیراً طبق بررسی و گزارش‌های به دست آمده برخی از کلاهبرداران فضای مجازی و سوداگران آزمون سراسری با ادعای ارسال نفر شرکت‌کننده جایگزین در آزمون کنکور سراسری به روش گریم صورت و غیره، سعی در اغفال و جلب اعتماد و اخاذی از خانواده‌ها و داوطلبین را دارند این در حالی است که تمامی اقدامات لازم برای احراز هویّت شرکت‌کنندگان در کنکور پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

مدیر‌کل حراست و حفاظت آزمون‌ها با اشاره به قوانین مصوب از جمله قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری، گفت: هرگونه تخلف در این زمینه نتایج جبران‌ناپذیری برای داوطلبان متخلف به دنبال خواهد داشت و این نوع اقدامات و نظایر اینچنین طبق مفاد مواد ۱۱۳ و ۵۲۳ قانون مجازات اسلامی از مصادیق کلاهبرداری و جعل هویّت بوده و اشد مجازات را در پی خواهد داشت و طبق مفاد مواد ۵۳۲ و ۵۳۶ تعزیرات قانون مجازات اسلامی با آن برخورد خواهد شد. همچنین متخلفین طبق مفاد مواد ۵، ۶، ۷ و ۸ قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری، مجازات خواهند شد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی به خانواده‌ها و داوطلبین عزیز توصیه کرده‌اند که تمامی حرکات و فعالیت‌های کلاهبرداران و سوداگران در فضای حقیقی و مجازی تحت کنترل بوده و رصد و پایش می‌شود و هرگونه همکاری داوطلبین، قبول‌شدگان سال‌های قبل کنکور و سایر دانشجویان دانشگاه‌ها در زمینه این تخلفات باعث بروز لطمه و ایجاد صدمات جبران ناپذیر در مسیر زندگی متخلفین خواهد شد.

کاظم‌زاده ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبین عزیز تأکید کرد: با هوشیاری و آگاهی خانواده‌ها و داوطلبان، نقشه‌های سوداگران و کلاهبرداران خنثی خواهد شد./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها