امضای موافقت نامه انتقال محکومین میان ایران و ازبکستان

کد خبر: 1228182

موافقت نامه انتقال محکومین میان ایران و ازبکستان امضا شد.

امضای موافقت نامه انتقال محکومین میان ایران و ازبکستان

به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، بعد از ظهر یکشنبه  ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ در حاشیه دیدار رسمی شوکت میرضیائف رئیس جمهور ازبکستان از کشورمان، سند موافقتنامه انتقال محکومین میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان به امضای  امین حسین رحیمی وزیر دادگستری کشورمان و اکبر توشکولوف وزیر دادگستری ازبکستان رسید.

 عسگر جلالیان معاون وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومین کشور با اعلام این خبر گفت: پیش نویس این موافقت نامه سال گذشته میان کارشناسان قضایی دو کشور نهایی شده بود.

  جلالیان با تاکید بر اهمیت این موافقتنامه در تعمیق روابط حقوقی میان دو کشور اظهار کرد: براساس این معاهده دو کشور متعهد شده اند تا ساز و کار لازم برای بازگرداندن محکومین برای سپری کردن باقیمانده دوران محکومیتشان را در زندان‌های کشور متبوع خود فراهم کنند. در واقع معاهدات انتقال محکومین از آن جهت که دیدار خانواده فرد زندانی با او را تسهیل می کنند واجد جنبه انسان‌دوستانه شناخته می شوند.

وی افزود:  موافقتنامه معاضدت قضایی در امور کیفری با ازبکستان نیز  در مراحل پایانی تهیه متن پیش نویس آن قرار دارد  و انتظار می رود در آینده نزدیک توسط مقامات دو کشور امضاء گردد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها