هشدار وقوع تندباد لحظه‌ای به تهرانی ها | احتمال جریان سیل

کد خبر: 1229225

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: وقوع تندباد لحظه‌ای طی بعد از ظهر در مرکز و نیمه جنوبی تهران و پیش‌بینی می‌شود.

هشدار وقوع تندباد لحظه‌ای به تهرانی ها | احتمال جریان سیل

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: با بررسی نقشه‌های هواشناسی و خروجی الگوهای پیش‌یابی عددی وضعیت جوی استان تهران طی امروز و فردا (۳ و ۴ تیر) آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در ساعات بعد از ظهر گاهی وزش باد شدید در نواحی غربی و جنوبی گاهی خیلی شدید و مناطق مستعد خیزش گردوخاک و در ارتفاعات استان به‌ویژه برای روز یکشنبه در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

از روز دوشنبه (۵ تیر) جوی نسبتاً آرام، گاهی وزش باد در بعضی ساعات در نواحی شهری و پرتردد گاهی غبار رقیق و در ساعات ظهر تا عصر افزایش موقت گاز ازن، به دنبال آن کاهش موقت کیفیت هوا همچنین تا روز چهارشنبه افزایش تدریجی دما مورد انتظار است.

از اواخر وقت امروز تا یکشنبه شب با توجه به عبور یک موج و افزایش شدت ناپایداری در ارتفاعات استان رگبار باران همراه با رعد و برق و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و در مرکز و نیمه‌جنوبی استان در ساعات ظهر و بعد از ظهر احتمال پدیده تندباد لحظه‌ای دور از انتظار نیست.

بر اساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۴ تیر) کمی ابری تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال باد و گرد و خاک و رعد وبرق با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۵ تیر) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها