سفر فرمانده فراجا به مسکو | رایزنی سردار رادان با فرمانده گارد ملی روسیه

کد خبر: 1230154

فرمانده فراجا که به کشور روسیه سفر کرده است، با رئیس شورای امنیت این کشور در مسکو دیدار و گفت و گو کرد.

سفر فرمانده فراجا به مسکو | رایزنی سردار رادان با فرمانده گارد ملی روسیه

فرمانده فراجا که به کشور روسیه سفر کرده است، با رئیس شورای امنیت این کشور در مسکو دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایسنا،  روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد شد که سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی کشور با هدف رایزنی برای توسعه همکاری‌های دوجانبه پلیسی به روسیه سفرخواهد کرد. در جریان این سفر که یک روز پس از اعلام خبر رسمی آن انجام شد، رادان با نیکلای پاتروشف؛ رئیس شورای امنیت روسیه نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی فراجا، در دیدار پاتروشف و رادان در مسکو، موضوعات مربوط به ادامه همکاری‌های روسیه و ایران از طریق سرویس‌های ویژه و نهادهای انتظامی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

سفر سردار رادان به کشور روسیه، دو روز به طول خواهد انجامید. او روز گذشته در بدو ورود به فرودگاه مسکو و پس از آن که از سوی کاظم جلالی، سفیر کشورمان در روسیه مورد استقبال قرار گرفت، در اظهاراتی گفته بود که «در این سفر قرار است تفاهم نامه همکاری در حوزه های انتظامی و اجرای قانون امضا شود، همچنین از پتانسیل ها و توانمندی های پلیس روسیه برای مبارزه با جرایم سازمان یافته بازدید شود و با مقامات امنیتی و انتظامی گفت و گو می‌شود.»

photo_2023-06-28_19-14-27

رایزنی سردار رادان با فرمانده گارد ملی روسیه

فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی در دیدار با فرمانده گارد ملی روسیه تفاهم نامه‌ای همکاری بلند مدت امضا کرد.

سردار رادان در جریان سفر به روسیه با ژنرال ویکتور زولوتوف ، فرمانده گارد ملی روسیه مذاکره و رایزنی کرد.

در این ملاقات بر تقویت مناسبات انتظامی تاکید شد.

در پایان این مذاکرات ، تفاهم‌نامه همکاری بلندمدت بین فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی با گارد ملی روسیه به امضاء سردار سرتیپ رادان و ژنرال ویکتور زولوتوف رسید.

همچنین سردار سرتیپ رادان ، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با حضور در مجموعه نهاد ریاست جمهوری روسیه ، با نیکلای پاتروشف ، دبیر شورای امنیت ملی روسیه  گفت‌وگو کرد.

توسعه و گسترش همکاری‌های امنیتی و انتظامی ، تبادل تجربیات مقابله با عوامل ناامن کننده از موضوعات مورد مذاکره سردار سرتیپ رادان و نیکلای پاتروشف بود.

سردار رادان در دیدار با دبیر شورای امنیت ملی روسیه ، بر ضرورت توسعه و تقویت همکاری‌های دوجانبه ، بویژه در قالب سازمان‌های شانگهای و بریکس تاکید کرد.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه نیز با تمجید از مواضع قاطع رئیس جمهور اسلامی ایران درخصوص وقایع اخیر روسیه گفت : روابط دو کشور در سطح راهبردی ادامه دارد .

پاتروشف به دیدگاه‌های مشترک ایران و روسیه در زمینه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد و افزود : باید برنامه اقدام مشترک توسعه همکاری‌های امنیتی و انتظامی دوجانبه شکل بگیرد.

سردار رادان و نیکلای پاتروشف در این ملاقات ، درباره تسریع در آغاز همکاری‌های دوجانبه در حوزه مبارزه با تروریسم ، مبارزه با قاچاق مواد مخدر ، سلاح و مهمات ، مقابله موثر با جرائم سازمان یافته و تشریک مساعی در زمینه عوامل بی‌ثبات کننده امنیت ، به توافق رسیدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها