مسئولان حج کشورها هتاکی به قرآن کریم را محکوم کردند

کد خبر: 1230841

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار با رئیس بعثه حج ترکیه پیشنهاد کرد مسئولان بعثه‌هایی که در حج ۱۴۰۲ حضور دارند با انتشار بیانیه‌ای مشترک هتاکی به قرآن کریم را محکوم کنند.

مسئولان حج کشورها هتاکی به قرآن کریم را محکوم کردند

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در دیدار با رئیس بعثه حج ترکیه پیشنهاد کرد مسئولان بعثه‌هایی که در حج ۱۴۰۲ حضور دارند با انتشار بیانیه‌ای مشترک هتاکی به قرآن کریم را محکوم کنند.

سرپرست حجاج ایرانی بعد از بازگشت از منا، مهمان رئیس بعثه ترکیه بود و در ملاقات با وی پیشنهاد کرد که رؤسا و مسئولان بعثه‌هایی که در حج حضور دارند با انتشار بیانیه‌ای مشترک هتک حرمت قرآن مجید در سوئد را محکوم کنند.

وی تصریح کرد: این حرکت علاوه بر بازتاب جهانی، نشان خواهد داد رؤسای بعثه‌های کشور‌هایی که در حج حضور دارند به‌احترام قرآن اقدام خبیث هتاکی به کلام الهی را در سرزمین وحی محکوم و از قرآن دفاع و حفاظت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت که شنبه‌شب (10 تیرماه) در دیدار با علی ارباش؛ رئیس بعثه حج و رئیس سازمان دیانت ترکیه در مکه سخن می‌گفت، کنگره عظیم حج را فرصتی برای فراهم کردن زمینه همکاری‌ها و تعاملات بیشتر بین دو کشور همسایه ایران و ترکیه دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب با اشاره به فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های علمی، دانشگاهی و پژوهشی در موضوع حج اظهار کرد: ترکیه نیز تجارب خوبی در ارتباط با برنامه‌های حج دارد و دو طرف می‌توانند در این زمینه همکاری نمایند و به انتقال تجارب بپردازند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران علاوه بر حج و عمره برای زیارت اعتاب مقدسه و مراقد اهل‌بیت(ع) هم برنامه دارد، به حضور بیش از 3.5 میلیون نفر از کشورمان و بیش از 20 میلیون نفر از سراسر جهان در مراسم اربعین حسینی(ع) اشاره کرد و از رئیس بعثه ترکیه دعوت کرد که در این مراسم معنوی حضور یابد و از نزدیک با ابعاد این پیاده‌روی عظیم که با ایثارگری‌های مردم برگزار می‌شود، آشنا شود.

سرپرست حجاج ایرانی بعد از این دیدار به‌همراه رؤسای بعثه‌های دیگر کشور‌های اسلامی در مهمانی شام رئیس بعثه ترکیه حضور یافت که در این برنامه چند تن از آنان نقطه‌نظرات و دیدگاه خود را در ارتباط با مسائل و مشکلات جهان اسلام به‌ویژه مسئله فلسطین مطرح کردند.

رئیس بعثه ترکیه نیز در سخنانی با تبریک عید سعید قربان، ابعاد متفاوت و مهم حج را یادآور شد و نقش کنگره حج را در تقویت وحدت و اتحاد میان مسلمانان مورد تأکید قرار داد.

وی همچنین لزوم تبادل نظر و ارتباط‌ اندیشمندان کشور‌های اسلامی برای یافتن راهکار‌های حل‌وفصل مشکلات و معضلات جهان اسلام را یادآور شد و بر اتخاذ تدابیر مناسب و استفاده از فناوری‌های نوین برای معرفی اسلام واقعی تأکید کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها