جاده کرج – چالوس بازگشایی شد

کد خبر: 1230850

جاده کرج – چالوس که براثر سیلاب شامگاه ۱۸ خرداد ماه سال جاری مسدود شده بود پس از حدود ۲۳ روز با تلاش راهداران بازگشایی شد.

جاده کرج – چالوس بازگشایی شد

جاده کرج – چالوس که براثر سیلاب شامگاه ۱۸ خرداد ماه سال جاری مسدود شده بود پس از حدود ۲۳ روز با تلاش راهداران بازگشایی شد.

به گزارش ایرنا، احمد افضلی معاون فنی و عمرانی استانداری البرز در حاشیه بازگشایی این مسیر که عصر یکشنبه با حضور خبرنگاران انجام شد، گفت: تیم های راهداری و پشتیبانی به صورت جهادی و شبانه روزی برای بازگشایی این مسیر گردشگری پای کار آمدند که تلاش آنها ستودنی است.

وی بیان کرد: با انجام اقدامات لازم سرانجام این محور امروز پس از بازدید اعضای کمیسیون ایمنی و سوانح رانندگی استان البرز و تایید ایمنی محور بازگشایی شد.

معاون فنی و عمرانی استانداری البرز افزود: از این پس رانندگان می توانند با رعایت سرعت مطمئنه در جاده کرج – چالوس تردد کنند.

وی با قدردانی از تمام تیم های امدادی و پشتیبانی گفت : ایمن سازی این مسیر نیز ادامه خواهد داشت هر چند امروز زیر بار ترافیک رفت.

همچنین مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز در حاشیه بازگشایی جاده کرج – چالوس گفت: پس از وقوع سیلاب عصر پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه سال جاری بلافاصله تیم های راهداری و پشتیبانی فعالیت خود را به صورت شبانه روزی برای رفع انسداد و ترمیم خرابی های سیل در این جاده آغاز کردند.

علی زندی فر افزود: ۱۳۰ نیروی راهداری با استفاده از ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه‌سنگین و سبک در سه نوبت به صورت شبانه‌روزی در جاده کرج – چالوس مشغول به فعالیت شدند.

وی بیان کرد: در ۲ روز اول پس از حادثه سیلاب ،بیشتر تمرکز نیروهای راهداری و دستگاه‌های امدادرسان بر خروج افراد و خودروهای گرفتار در سیل متمرکز بود که خوشبختانه در سریع ترین زمان ممکن این کار انجام شد و پس از آن نیز بلافاصله عملیات پاکسازی محور آغاز ومسیر از گل و لای پاکسازی گردید.

زندی‌فر اظهار کرد: افزون بر لق‌گیری سنگ ها برای ارتقای ایمنی محور ، عملیات شستشوی محور در چندین نوبت و بهسازی نقاط آسیب دیده در محدوده خوزنکلا، پیچ شاندیز و پیچ تکاوران نیز انجام شد.

وی یادآور شد: با کمک تیم های پشتیبانی و امدادی توانستیم مسیر را بازگشایی شد اما تاکید مسوولان استان بر ایمن سازی کامل مسیر است که ادامه خواهد یافت.

در جریان سیلاب ۱۸ خرداد ماه حدود 11 کیلومتر از جاده کرج – چالوس براثر انباشت رسوبات و تخریب ، مسدود شد ضمن آنکه در این حادثه ۱۹ نفر مصدوم و ۲ نفر اعلام مفقودی شد؛ در این حادثه بیش از ۵۰ دستگاه خودرو دچار آسیب دیدگی کلی و جزیی شدند.

همچنین دریچه خروجی سد و رودخانه کرج براثر انباشت رسوبات مسدود شد که باتلاش گروه های فنی ومهندسی وزارت نیرو موانع جریان آب در خروجی سد و رودخانه کرج برداشته شد.

جاده گردشگری کرج - چالوس به طول ۱۶۰ کیلومتر نیمی از آن در استان البرز و مابقی در استان مازندران واقع شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها