بازداشت ۲ نفر از کارکنان گمرک شلمچه

کد خبر: 1230858

رئیس کل دادگستری خوزستان از بازداشت دو نفر از کارکنان گمرک خرمشهر شاغل در شلمچه به اتهام فساد مالی خبر داد.

بازداشت ۲ نفر از کارکنان گمرک شلمچه

رئیس کل دادگستری خوزستان از بازداشت دو نفر از کارکنان گمرک خرمشهر شاغل در شلمچه به اتهام فساد مالی خبر داد.

علی دهقانی با اعلام این خبر گفت: با وصول گزارشی از سربازان گمنام امام زمان(عج) مبنی بر وجود شبکه ارتشاء در گمرک خرمشهر شاغل در شلمچه، دستورات قضایی جهت انجام تحقیقات لازم در خصوص موضوع شناسایی متهمین و کشف اموال ناشی از ارتشاء صادر که در این راستا متهمین این شبکه شناسایی و قرار  بازداشت برای آنان صادر شد.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری کل خوزستان، وی افزود: در بازرسی‌های صورت گرفته مبالغی به ارزش ریالی بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان در قالب وجه نقد ریالی و ارزی از متهمین کشف و ضبط شده است و تحقیقات در خصوص شناسایی سایر متهمین و اموال ناشی از جرم ادامه دارد.

وی گفت: این شبکه ارتشاء با سوءاستفاده از جایگاه اداری خود و ارتباط با برخی تجار و بازرگانان، از آنان مبالغی را در قالب‌های مختلف از جمله ترخیص کالا بدون رعایت تشریفات گمرکی در رابطه با برخی کالاهای صادراتی، تاخیر در ترخیص کالا به‌منظور تحت فشار قرار دادن افراد خصوصا در مورد کالاهای سریع الفساد و نیز کم اظهاری در میزان کالاها جهت کاهش عوارض گمرکی، دریافت می‌کردند.

رئیس‌کل دادگستری خوزستان ضمن هشدار به متخلفان در دستگاه‌های اداری استان، گفت: دستگاه قضا در برخورد با تخلفات و تضییع حقوق مردم به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد، در همین راستا لازم است مدیران دستگاه‌های اداری نظارت لازم را بر مجموعه‌های تحت امر خود داشته باشند./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها