کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی از داخل زندان با ترفند برنده‌شدن در قرعه‌کشی

کد خبر: 1231658

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری متهمانی خبر داد که با ترفند اعلام برنده‌ شدن در قرعه‌کشی از ۳۰۰ شهروند کلاهبرداری کرده بودند.

 کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی از داخل زندان با ترفند برنده‌شدن در قرعه‌کشی

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از کشف پرونده کلاهبرداری تلفنی از 300 شهروند با موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی خبر داد.

 رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی شدند اشخاصی با آنها تماس گرفته و ضمن معرفی خود به عنوان مجری صدا و سیما اعلام کردند که شما برنده خوش‌شانس قرعه‌کشی شده‌اید.    

وی با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از 300 نفر که از استان‌های شمالی، تهران و همجوار تهران بودند، خاطرنشان کرد: مجرمان با استفاده از ترفندهای زیرکانه، مالباختگان را متقاعد کرده که جهت دریافت جایزه خود سریعاً کدهایی که از طریق پیامک برای آنها ارسال می شود را بخوانند؛ شکات نیز با یک غفلت ساده در نهایت متوجه سرقت تمامی موجودی کارت بانکی و خالی شدن حساب خود شدند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه برخی از متهمان این پرونده دارای سوابق متعدد کلاهبرداری، خرید و فروش موادمخدر، سرقت خودرو و ... بودند گفت: برخی از متهمان این پرونده افراد سابقه‌داری بودند که از داخل زندان با شکات تماس گرفته و کلاهبرداری کردند.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: در ادامه افسران پلیس فتا پایتخت اقدامات تخصصی خود را آغاز کرده و پس از تحقیقات سایبری متهمان را که در قالب یک باند ۵ نفره در حال فعالیت بودند شناسایی کرده و پس از تشریفات قضایی در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ کلاهبرداری در این پرونده به بیش از 200 میلیارد ریال رسیده و همچنان نیز در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: شهروندان دقت داشته باشند که به هیچ عنوان جهت دریافت جایزه نیازی به ارائه اطلاعات محرمانه کارت بانکی نیست و تماس‌هایی که این موارد را از افراد درخواست می‌کنند قطعاً کلاهبرداری است.

رئیس پلیس فتا پایتخت از شهروندان درخواست کرد: هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد