محدودیت جدید ترافیکی در تهران | ممنوعیت تردد کامیون‌ها تا ساعت ۲۴

کد خبر: 1234344

از امشب (شنبه ۳۱ تیر) تردد کامیون‌ها تا ساعت ۲۴ در سطح شهر تهران ممنوع است همچنین در شب‌های تاسوعا و عاشورای حسینی تردد کامیون‌ها برای حمل و نقل بار تا ساعت ۲ بامداد ممنوع است.

محدودیت جدید ترافیکی در تهران | ممنوعیت تردد کامیون‌ها تا ساعت ۲۴

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: با تغییر ساعات و شناور شدن ساعت کار ادارات، ترافیک در مسیرهای شرقی و غربی تهران به نصف کاهش پیدا کرد.

به گزارش پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ احسان مؤمنی اظهار داشت: از امشب (شنبه ۳۱ تیر) تردد کامیون‌ها تا ساعت ۲۴ در سطح شهر تهران ممنوع است همچنین در شب‌های تاسوعا و عاشورای حسینی تردد کامیون‌ها برای حمل و نقل بار تا ساعت ۲ بامداد ممنوع است.

رانندگان و مسئولان باربری‌ها به صورتی برنامه‌ریزی کنند که ساعت ۲۴ به بعد در سطح معابر شهر تهران حضور یافته یا تردد داشته باشند.

وی ادامه داد: معمولاً این کامیون‌ها خارج از شهر تهران در حال تردد هستند و بارها را به سمت تهران می‌آورند که باید به صورتی حرکت و رسیدن به مقصد تهران را برنامه‌ریزی کنند که بعد از ساعت ۱۲ شب وارد شهر شوند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: پلیس قبل از ساعت ۲۴ به هیچ عنوان به کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین و باری اجازه تردد در معابر شهر تهران را نخواهند داد.

سرهنگ مؤمنی خاطرنشان کرد: در ۲ شب آخر عزاداری‌ها (تاسوعا و عاشورا) هم تردد کامیون‌ها برای حمل و نقل بار تا ساعت ۲ بامداد ممنوع است یعنی از ساعت ۲ شب به بعد می‌توانند در سطح معابر پایتخت تردد کنند که رانندگان خودروهای سنگین باید به این نکته نیز توجه داشته باشند.

۴۳ درصد از ترددها مربوط به سفرهای شغلی است

معاون پلیس راهور تهران بزرگ به کاهش ۵۰ درصدی ترافیک شهری اشاره کرد و گفت: با بررسی‌های انجام شده، آمارها نشان می‌دهد که تقریباً ۲۰ درصد سفرهای درون شهری شهر تهران مربوط به سفرهای آموزش است.

سرهنگ مؤمنی افزود: این بررسی‌ها نشان می‌دهند که ۴۳ درصد از این آمار مربوط به سفرهای شغلی است و ۳۷ درصد باقی مانده نیز مربوط به سفرهای درمانی، خرید، کارهای اداری و دید و بازدیدها است.

به گفته وی، با اجرای طرح تغییر ساعات کاری ادارات که از ساعت ۶ صبح آغاز می‌شود، آغاز ترافیک صبحگاهی تقریباً به ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح منتقل شده است.

معاون پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: با تغییر ساعات و شناور شدن ساعت کار ادارات، ترافیک در مسیرهای شرقی و غربی به نصف کاهش پیدا کرده است که مربوط به وضعیت صبحگاهی در شهر تهران است./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها