هشدار برای بیمه‌شدگان بیمه سلامت | مراقب سودجویان و کلاهبرداران باشید

کد خبر: 1235255
هشدار برای بیمه‌شدگان بیمه سلامت | مراقب سودجویان و کلاهبرداران باشید

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: تماس‌هایی با موضوع صدور کارت بیمه درمان با هم استانی‌ها گرفته می‌شود و یا اطلاعیه‌ایی که با همین موضوع در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، ارتباطی به سازمان بیمه سلامت ایران ندارد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت خراسان جنوبی، علی اربابی با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هر نوع تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افراد، تحت‌ عنوان همکار یا نماینده این اداره کل و تقاضای وجه در قبال هر نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی از جمله صدور یا تمدید کارت بیمه سلامت، کلاهبرداری است.

وی افزود: طبق اطلاعات واصله به تازگی علاوه بر افزایش تماس‌های افراد سودجو با بیمه‌شدگان و بازنشستگان  تحت پوشش این سازمان با موضوع درخواست واریز وجه برای صدور کارت بیمه سلامت یا کارت هوشمند درمان یا عناوین مشابه، در برخی شبکه‌های اجتماعی نیز این موضوع‌ها در حال انتشار و بازنشر است.

اربابی تصریح کرد: با اجرای طرح ملی نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه‌ها، قرار نیست کارت یا روش دیگری در ازای دریافت وجه از بیمه‌شدگان، جایگزین دفترچه‌های قدیمی شود و هرگونه ادعایی در این زمینه، غیرواقعی بوده و مورد تأیید سازمان بیمه سلامت ایران نیست.

به گفته وی بیمه‌شدگان و بازنشستگان تحت پوشش بیمه سلامت در صورت مواجهه با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افرادی با چنین ادعاهایی می‌توانند ضمن ارجاع موضوع به پلیس و مراجع قضایی، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشورت، با شماره تلفن 1666 تماس بگیرند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای صیانت از حقوق بیمه شدگان اقدام به ایجاد پل ارتباطی از طریق پیام رسان بله با شماره 09108771666 و آدرس اینترنتی: bazresi.bimehsalamat@ihio.gov.ir کرده که هم استانی‌ها از این طریق هم می‌توانند موارد را اطلاع رسانی و شکایت خود را مطرح کنند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها