افزایش ساعات کار مترو در شب‌های تاسوعا و عاشورا

کد خبر: 1235315

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران: شبکه‌ متروی تهران در همه خطوط هفتگانه به جز خط ۵، در چهارشنبه و پنج‌شنبه تا ساعت ۱۲ شب به همشهریان عزیز خدمت‌رسانی خواهد داشت.

افزایش ساعات کار مترو در شب‌های تاسوعا و عاشورا

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آمادگی کامل ناوگان اتوبوسرانی و مترو در ایام سوگواری خبر داد و اعلام کرد: شبکه‌ مترو تهران در همه خطوط هفت‌گانه به جز خط پنج، در شب‌های تاسوعا و عاشورای حسینی تا ساعت ۱۲ شب به همشهریان خدمت‌رسانی می‌کند.

به گزارش ایرنا، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تکایا و هیات‌های مذهبی درخواست کرد که هنگام برپایی خیمه‌های عزاداری، بنرها، پرچم‌ها و کتیبه‌های خود را به گونه‌ای نصب کنند که باعث خطای دید رانندگان و بروز حوادث احتمالی نشود، ضمن اینکه رانندگان خودروها و راکبان موتورسیکلت‌ها هنگام تاریکی هوا و کاهش میدان دید، مراقب شهروندانی که به احترام این ایام لباس سیاه پوشیده‌اند، باشند.

در این اطلاعیه از رانندگان خودروها هم خواسته شده که خودروی خود را در مکان‌ها و معابر مجاز پارک کنند تا هنگام عبور دسته‌های عزادار، باعث ایجاد سد معبر نشوند و شهروندان نیز هنگام عبور دسته‌های عزادار در معابر توقف نداشته باشند تا راه عبور خودروها مسدود نشود.

روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از همکاری کامل پلیس راهور، هیات‌های مذهبی و این معاونت تقدیر و اعلام کرد: امیدواریم با رعایت نظم و انضباط، توجه به نکات ایمنی و حفظ آرامش و خونسردی عموم مردم به ویژه شهروندان عزادار در این روز و شب‌ها، شاهد به حداقل رسیدن حوادث و سوانح احتمالی و آسیب‌های ناشی از آن باشیم.

تعطیلی ایستگاه ۱۵ خرداد در روز عاشورا

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از تعطیلی ایستگاه مترو ۱۵ خرداد در ظهر روز عاشورا برای چند ساعت خبر داد و گفت: این ایستگاه در خط یک مترو، ظهر روز عاشورا هم‌زمان با برگزاری مراسم خیمه سوزان در میدان ۱۵ خرداد و به علت عدم امکان تردد و حفظ ایمنی مسافران، چند ساعتی پذیرش مسافر نخواهد داشت.

هادی زند اظهار داشت: سایر ایستگاه‌های مترو در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی طبق برنامه آماده سرویس‌دهی به شهروندان و مسافران هستند و تنها ایستگاه ۱۵ خرداد در خط یک چند ساعتی تعطیل است و بلافاصله پس از پایان مراسم میدان ۱۵ خرداد در ظهر روز عاشورا، سرویس‌دهی به مسافران در این ایستگاه از سر گرفته می‌شود./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها