برگزاری مراسمات دهه اول محرم در امنیت کامل

کد خبر: 1235729

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که تمامی مراسمات مربوط به عزاداری ده اول ماه محرم در سطح پایتخت در امنیت کامل برگزار شد.

برگزاری مراسمات دهه اول محرم در امنیت کامل

 سردار عباسعلی محمدیان، با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفایش، درباره تدابیر پلیس پایتخت برای برگزاری مراسم‌های عزاداری در دهه اول ماه محرم، گفت: تمهیدات پلیس پایتخت برای عزاداری‌های دهه اول ماه محرم، از همان شب اول آغاز شد و بر این اساس نسبت به شناسایی محل‌های برگزاری مراسم عزاداری اقدامات و توصیه های لازم در حوزه‌های انتظامی و ترافیکی به متصدیان و مسئولان هیات مذهبی مساجد، تکایا و حسینیه ها ارائه شد.

وی با بیان این که با مسئولان بیش از ۱۲ هزار حسینیه، مسجد و تکیه طی جلسات متعدد هماهنگی های لازم به عمل آمد، گفت: برابر این هماهنگی‌ها تاکید شد تا در هنگام اجرای مراسم عزاداری برای شهروندان و خصوصا اماکنی همچون بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و.... مزاحمتی ایجاد نشود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: همچنین علاوه بر تذکرات و آموزش‌های ارائه شد، از روز اول برگزاری این مراسم‌ها ماموران و کارشناسان انتظامی و ترافیکی ضمن حضور در محل‌های از پیش تعیین شده در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان، به انجام امور ترافیکی و انتظامی پرداختند تا مشکلاتی برای عزاداران در شب‌های محرم ایجاد نشود. ماموران پلیس در این شب ها با حضور محسوس و نامحسوس خود، نسبت به تامین امنیت و آرامش شهروندان و خصوصا عزاداران، در حوزه‌های انتظامی و ترافیکی دوشادوش عزاداران حسینی(ع) به عزاداری نیز پرداختند.

محمدیان با بیان اینکه مراسمات عزاداری در طول این ۱۰ شب بدون هیچ مشکل و مساله خاصی برگزار شد، گفت:‌ در مناطقی که باید تمهیدات ترافیکی ایجاد می شد، این موضوع با دقت نظر بالایی انجام شد تا ضمن راحتی عبور و مرور برای شهروندان دسته های عزاداری بتوانند مراسم خود را اجرا کنند و در مجموع باید بگویم که تمامی مراسم‌های عزاداری در دهه اول ماه محرم که در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی نیز شاهد اوج آن بودیم، در امنیت کامل برگزار شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تقدیر و تشکر از زحمات کارکنان و ماموران فرماندهی انتظامی پایتخت برای تثبیت امنیت و آرامش شهروندان، گفت: آمادگی لازم برای تامین امنیت مراسم‌های دهه دوم ماه محرم و ایام ماه صفر نیز وجود داشته و تمهیدات لازم در این خصوص اتخاذ شده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها