ثبت‌نام زائر اربعین در سامانه سماح | زائران مرز خروج را مشخص کنند

کد خبر: 1236770

معاون امور عتبات و عالیات سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات دریافتی از آغاز نام نویسی زائران اربعین تاکنون ۳۳۰ هزار نفر به صورت مقدماتی (ثبت نام ناقص) با مراجعه به سامانه سماح این سازمان برای اعزام به کربلا در ایام اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند.

ثبت‌نام زائر اربعین در سامانه سماح | زائران مرز خروج را مشخص کنند

حمیدرضا محمدی اظهار داشت: از این تعداد تاکنون ۲۱۰ هزار نفر با پرداخت حق بیمه خود و تکمیل فرم های مربوطه ثبت نام قطعی خود در سامانه سماح را به انجام رسانده و مشکلی ندارند.

وی افزود: زائرانی که به صورت مقدماتی در سامانه سماح ثبت نام کرده اما به هر دلیل تاکنون نتوانسته اند هزینه بیمه خود را پرداخت کنند باید هر چه سریعتر با مراجعه مجدد به سامانه سماح هزینه بیمه ای خود را پرداخت کنند تا شامل مزایای بیمه ای عمر و حوادث شوند.

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه از دیگر برنامه های در دست اقدام، برنامه ریزی برای امور گمشدگان و راهنمای زائران است، ادامه داد: از نظر ما زمانی ثبت نام زائران عازم اربعین کامل و شامل دریافت مزایای بیمه می شود که متقاضیان عازم سفر مراحل نام نویسی را به درستی انجام داده و بیمه خود را انتخاب کرده باشند.

محمدی از تمامی زائرانی که به سامانه سماح مراجعه کرده و اولین مراحل ثبت نام خود را انجام داده اند، خواست با مراجعه به این سامانه و تکمیل مراحل باقی مانده و پرداخت حق بیمه، نام نویسی خود را تکمیل کنند. ثبت نام کنندگان در سامانه سماح باید با دقت مشخصات فردی خود را ثبت کرده و زمان و مرز خود برای خروج از ایران و ورود به خاک عراق را مشخص کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم می توانند با ورود به این سامانه به صورت ۲۴ ساعت نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند، افزود: اکنون هیچگونه محدودیت زمانی برای ثبت نام در سامانه سماح اعلام نشده و مردم می توانند در این سامانه نام نویسی کنند.

محمدی در پاسخ به این سوال که برخی از زائران اربعین در تماس با ایرنا گله مند از کندی سرعت یا قطع بودن سامانه سماح هستند و این دسته از مردم چه باید بکنند، گفت: با توجه به کادر فنی متخصص و پشتیبان این سامانه در حال حاضر هیچ مشکلی برای ثبت نام وجود ندارد زیرا که اگر مشکلی وجود داشت این تعداد نیز تاکنون نمی توانستند ثبت نام کنند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها