تعیین قاضی ویژه برای بررسی ریزش ساختمانی در شهرری

کد خبر: 1237384

دادستان شهرستان ری گفت: 5 ساختمان حادثه دیده در جوانمرد قصاب به منظور برداشت مخروبه‌ها و جلوگیری از حادثه‌های دیگر تخریب می‌شود.

تعیین قاضی ویژه برای بررسی ریزش ساختمانی در شهرری

محمدمهدی رحیمی دادستان شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ری با اشاره به وقوع حادثه ریزش ساختمان در محله جوانمرد قصاب اظهار کرد: صبح امروز به علت نشت گاز یک ساختمان 3 طبقه دچار حادثه شد و ریزش کرد و در پی آن 4 ساختمان مجاور نیز آسیب دیده است.

وی گفت: شهرداری منطقه 20 برای تخریب سازه‌ها، از دادستانی معاضدت قضایی خواست که دستورات لازم برای این منظور صادر شد و ساختمان حادثه دیده به اضافه 4 ساختمان مجاور تخریب خواهد شد.

دادستان شهرستان ری تصریح کرد: تخریب ساختمان‌ها به منظور برداشت مخروبه‌ها و جلوگیری از حادثه‌های دیگر  انجام می‌شود و تا جایی که آواربرداری کامل انجام شود، تخریب ادامه خواهد داشت.

رحیمی ادامه داد: این حادثه 17 مصدوم داشت که یک نفر خانم در بیمارستان جان خود را از دست داد و از احتمال وجود افراد دیگر در زیر آوار اطلاعی در دست نیست لذا آواربرداری با احتیاط در حال انجام است.

دادستان شهرستان ری با اشاره به اینکه این حادثه یک نفر فوتی دارد، تاکید کرد: پرونده قضایی برای بررسی و رسیدگی به این حادثه در داسرای ری تشکیل می‌شود./فارس

دادستان شهرستان ری:قاضی ویژه رسیدگی به حادثه از سوی دادستانی شهرستان ری تعیین و از ساعات اولیه حادثه در محل حاضر شده است.

کلیه جوانب از سوی قاضی ویژه در حال بررسی است و نتایج تحقیقات تا ۴۸ ساعت آینده اعلام خواهد شد.

پایان عملیات جستجو و نجات آتش‌نشانی در ۲ حادثه «جوانمردقصاب» و «ساختمان‌های غیراصولی»

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از پایان عملیات جستجو و نجات آتش‌نشانی در محل دو حادثه انفجار و ریزش آوار در محله جوانمرد قصاب و همچین محل تخریب ساختمان‌های غیراصولی خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وقوع دو حادثه ریزش آوار در مناطق ۱۹ و ۲۰ تهران که به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت از یکدیگر رخ داد، گفت: حادثه اول ظهر روز گذشته رخ داده و در جریان تخریب چندین ساختمان غیراصولی در محدوده شهرک احمدی، ناگهان این ساختمان‌ها ریزش کرد که متاسفانه ریزش آوار آن منجر به مرگ پنج نفر شد. دو نفر نیز زنده از زیر آوار خارج شدند.  

وی با بیان اینکه اینکه عملیات آوار برداری و جستجو در محل این ساختمان‌ها بیش از ۲۸ ساعت به طول انجامید، گفت: در مجموع بیش از ۲۵۰ آتش نشان در این ماموریت مشارکت داشتند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه ماموریت جستجو و نجات آتش نشانان در این حادثه به پایان رسید، گفت: البته یک تیم به صورت آماده‌باش در محل حاضر است، اما ماموریت امداد و نجات انجام نمی‌شود و عوامل شهرداری مشغول تخلیه نخاله‌ها و ضایعات هستند.

ملکی درباره افراد احتمالی که ممکن است در زیرآوار محبوس شده باشند نیز گفت: گزارش‌ها از همان ابتدا حاکی از حضور هفت نفر در زیر ساختمان تخریب شده بود، که دو نفر درهمان دقایق اولیه از زیرآوار نجات داده شدند و متاسفانه اجساد پنج نفر نیز کشف شد. این اجساد به پزشکی قانونی منتقل شدند و با توجه به اینکه گزارش مفقودی‌ها با مجموع دو نفر نجات داده شده و پنج نفر فوتی یکی است، به نظر نمی‌رسد که فرد دیگری در زیرآوار مانده باشد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران همچنین با اشاره به حادثه انفجار گاز و تخریب یک ساختمان در محله جوانمرد قصاب نیز گفت:  این حادثه نیز صبح امروز رخ داد و در جریان آن عوامل آتش نشانی در محل حاضر شدند. در حال حاضر ماموریت جست‌وجو و نجات آتش‌نشانی در این محل نیز به اتمام رسیده و تنها یک ایستگاه به حالت آماده در محل مستقر است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها