مهلت یک ماهه دادستانی تهران به مالکان کشنده ها

کد خبر: 1237926

دادستان تهران از مهلت یک ماهه به مالکان مبنی بر اعلام منشاء ارز پرداختی جهت واردات کشنده‌‎‌ها خبر داد.

مهلت یک ماهه دادستانی تهران به مالکان کشنده ها

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در گمرک غرب تهران از انبارها و پارکینگ‌های این گمرک بازدید کرد.

یکی از انبارهای موجود در گمرک غرب تهران ویژه کالاها، اقلام و اجناسی است که بعضاً حتی از سال ۱۳۹۲ وارد این انبار شده و تاکنون در خصوص وضعیت آن کالاها تعیین تکلیفی توسط مسئولان امر صورت نگرفته است، لذا دادستان تهران ضمن بازدید از این انبار در خصوص تعیین تکلیف اموال و کالاهای مذکور دستور ویژه صادر کرد.

صالحی در ادامه این بازدید با حضور در پارکینگ ویژه کشنده‌های سنگین در جریان آخرین وضعیت نگهداری و بررسی اقدامات انجام شده در خصوص نحوه تعیین تکلیف این کشنده‌ها قرار گرفت.

پس از بازدید از انبارها و پارکینگ‌های گمرک غرب تهران جلسه‌ای با حضور دادستان تهران و مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در بازدید برگزار و مصوباتی در آن جلسه تصویب شد.

علی صالحی دادستان تهران در خصوص بازدید از انبار و پارکینگ‌های گمرک غرب تهران اظهار کرد: در راستای اجرای دستور ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر نظارت بر کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی و گمرکات، به صورت ماهیانه و مرتب به همراه همکاران خود و مدیران دستگاه‌های اجرایی از این انبارها بازدید داریم.

وی با اشاره به مصوباتی که در جلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در بازدید به تصویب رسید، گفت: در این جلسه مقرر شد تا ۳۰۰ ردیف کالا به ارزش مالی ۳۷۰ میلیارد ریال ظرف چند روز آینده توسط مدیرت اموال تملیکی استان تهران تعیین تکلیف شود.

صالحی گفت: با توجه به اینکه هزار و ۸۰۳ دستگاه کشنده در گمرکات استان تهران (گمرک تهران و گمرک غرب تهران) وجود دارد، به منظور تسهیل در تعیین تکلیف و فرآیند ترخیص آن‌ها، مهلت اعتبار تاییدیه استاندارد از ۳ ماه به ۶ ماه بدون اخذ هزینه افزایش پیدا کرد.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا به مالکان کشنده‌ها اعلام شود تا ظرف مدت یک ماه نسبت به اعلام منشأ ارز پرداختی جهت واردات اقدام کنند و الا پس از انقضای موارد قانونی این کالاها متروکه اعلام و طبق مقررات تعیین تکلیف خواهند شد.

دادستان تهران اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته طی ۴ ماه ابتدایی سال جاری، تعداد ۳ هزار و ۴۰۷ ردیف کالا به ارزش تقریبی ۱۵ هزار میلیارد ریال در مدیریت اموال تملیکی استان تهران تعیین تکلیف شدند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد