مهلت یک ماهه دادستانی تهران به مالکان کشنده ها

کد خبر: 1237926

دادستان تهران از مهلت یک ماهه به مالکان مبنی بر اعلام منشاء ارز پرداختی جهت واردات کشنده‌‎‌ها خبر داد.

مهلت یک ماهه دادستانی تهران به مالکان کشنده ها

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در گمرک غرب تهران از انبارها و پارکینگ‌های این گمرک بازدید کرد.

یکی از انبارهای موجود در گمرک غرب تهران ویژه کالاها، اقلام و اجناسی است که بعضاً حتی از سال ۱۳۹۲ وارد این انبار شده و تاکنون در خصوص وضعیت آن کالاها تعیین تکلیفی توسط مسئولان امر صورت نگرفته است، لذا دادستان تهران ضمن بازدید از این انبار در خصوص تعیین تکلیف اموال و کالاهای مذکور دستور ویژه صادر کرد.

صالحی در ادامه این بازدید با حضور در پارکینگ ویژه کشنده‌های سنگین در جریان آخرین وضعیت نگهداری و بررسی اقدامات انجام شده در خصوص نحوه تعیین تکلیف این کشنده‌ها قرار گرفت.

پس از بازدید از انبارها و پارکینگ‌های گمرک غرب تهران جلسه‌ای با حضور دادستان تهران و مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در بازدید برگزار و مصوباتی در آن جلسه تصویب شد.

علی صالحی دادستان تهران در خصوص بازدید از انبار و پارکینگ‌های گمرک غرب تهران اظهار کرد: در راستای اجرای دستور ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر نظارت بر کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی و گمرکات، به صورت ماهیانه و مرتب به همراه همکاران خود و مدیران دستگاه‌های اجرایی از این انبارها بازدید داریم.

وی با اشاره به مصوباتی که در جلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در بازدید به تصویب رسید، گفت: در این جلسه مقرر شد تا ۳۰۰ ردیف کالا به ارزش مالی ۳۷۰ میلیارد ریال ظرف چند روز آینده توسط مدیرت اموال تملیکی استان تهران تعیین تکلیف شود.

صالحی گفت: با توجه به اینکه هزار و ۸۰۳ دستگاه کشنده در گمرکات استان تهران (گمرک تهران و گمرک غرب تهران) وجود دارد، به منظور تسهیل در تعیین تکلیف و فرآیند ترخیص آن‌ها، مهلت اعتبار تاییدیه استاندارد از ۳ ماه به ۶ ماه بدون اخذ هزینه افزایش پیدا کرد.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا به مالکان کشنده‌ها اعلام شود تا ظرف مدت یک ماه نسبت به اعلام منشأ ارز پرداختی جهت واردات اقدام کنند و الا پس از انقضای موارد قانونی این کالاها متروکه اعلام و طبق مقررات تعیین تکلیف خواهند شد.

دادستان تهران اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته طی ۴ ماه ابتدایی سال جاری، تعداد ۳ هزار و ۴۰۷ ردیف کالا به ارزش تقریبی ۱۵ هزار میلیارد ریال در مدیریت اموال تملیکی استان تهران تعیین تکلیف شدند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها