حجت‌الاسلام محمد مصدق: برنامه دشمن برای به خیابان کشاندن جوانان ما دیگر کارساز نیست

کد خبر: 1239629

معاون اول قوه قضائیه، گفت: اینها به هر بهانه‌ای از حقوق بشر استفاده و بر ضد آن عمل می‌کنند. امروز، کسانی که اهل قلم و بیان هستند اعم از وکلا، حقوق‌دان‌ها و اساتید دانشگاه باید به میدان بیایند و بگویند کسانی که در شاهچراغ کشته شدند به چه گناهی کشته شده‌اند. آیا این حمایت از حقوق بشر است؟

حجت‌الاسلام محمد مصدق: برنامه دشمن برای به خیابان کشاندن جوانان ما دیگر کارساز نیست

حجت‌الاسلام محمد مصدق عصر شنبه -۲۸ مردادماه- در حاشیه جشنواره افشای حقوق بشر آمریکایی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: اگر بدانید سربازان گمنام امام زمان اعم از وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و نیروهای جان برکف فراجا در بازه زمانی یک سال از اولین شهادت در شاهچراغ تا اقدام اخیر چه مقدار از این گروهک‌های تروریستی را دستگیر کردند به اقتدار نظام جمهوری اسلامی پی‌ می‌برید.

برنامه دشمن برای به خیابان کشاندن جوانان ما دیگر کارساز نیست

وی افزود: با غرور و افتخار متوجه می‌شوید که امنیتی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به دست آمده توسط همین جان‌برکف‌ها بوده و همچنان برای آرامش مردم ما فعالیت می‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: اتاق فکر دشمن ۲۴ ساعته و شبانه روزی است. برای این منظور فعالیت می‌کند که به گونه‌ای جوانان ما را فریب دهد و باز هم به خیابان‌ها بکشاند اما بصیرتی که خانواده‌ها از اغتشاش‌های سال گذشته به دست آورده‌اند بر اساس اطلاعاتی که داریم این برنامه دیگر کارساز نیست.

وی گفت: مردم فریب نمی‌خورند، هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد، نگران نباشید، امنیت و آرامش کامل در کشور حاکم است.

معاون اول قوه قضائیه درباره حادثه اخیر شاهچراغ گفت: اینها به هر بهانه‌ای از حقوق بشر استفاده و بر ضد آن عمل می‌کنند. امروز، کسانی که اهل قلم و بیان هستند اعم از وکلا، حقوق‌دان‌ها و اساتید دانشگاه باید به میدان بیایند و بگویند کسانی که در شاهچراغ کشته شدند به چه گناهی کشته شده‌اند. آیا این حمایت از حقوق بشر است؟

آمریکایی‌ها در رویکرد نرم افزاری و حقوق اقلیت‌ها بسیار پیچیده عمل می‌کنند

حجت‌الاسلام محمد مصدق در این مراسم نیز با بیان این‌که تشکیل جلسات و برنامه های در حوزه حقوق بشر آمریکایی یک ضرورت است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها به بهانه های مختلف از واژه ها و عبارات سوءاستفاده می کنند، آنها در موارد متعددی از یک سو خود را مدافع حقوق تعیین سرنوشت برای افراد می داند اما همین حق را برای یک ملتی همچون فلسطین قائل نیستند.

مصدق افزود: پس از جنگ جهانی دوم حق تعیین سرنوشت در منشور سازمان ملل متحد گنجانده شد، از سال ۱۹۵۰ موج آزادی خواهی جهان را در بر گرفت و کشورهای مستقلی بوجود آمدند و در نتیجه حدود ۳ دهه استعمار زدایی این بود که جمله حق تعیین سرنوشت از اصل سیاسی به یک اصل حقوقی تبدیل شد و از آن به بعد به عنوان حق ذاتی و بنیادین استفاده شد.

وی گفت: رویه های دولت های آمریکا در دهه های گذشته مجموعه ای از اقدامات غیر قانونی و متضاد است که آنها را می بینیم که نمونه آن در قضیه بالکان، سودان، سوریه، عراق و افغانستان به خوبی مشاهده می شود.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: آمریکایی‌ها در قضیه سوریه از گروه های تجزیه طلب حمایت کرد؛ دولت آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز از سال ۵۷ سیاست های تجزیه طلبانه را به طور مستقیم و غیر مستقیم در دستور کار خود قرار داده، بطوریکه در سال های مختلف دولتمردان مختلف با حمایت از سیاست های صهیونیست ها در زمان جورج بوش طرح خاورمیانه جدید را طراحی کردند تا از مراکش تا مغولستان را در برگیرد.

وی اضافه کرد: نیت اصلی آمریکایی ها در پوشش مفاهیم همچون حقوق بشر، حق تعیین سرنوشت و حقوق زنان بود اما هوشمندی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی در تقویت جبهه مقاومت کار را برای آمریکا بسیار سخت کرد به گونه ای که رویکرد سخت افزاری آنها در خاورمیانه باشکست مواجه شد و نمونه آن را در افعانستان و سوریه ملاحظه کردید.

حجت‌الاسلام مصدق تصریح کرد: آمریکایی ها در رویکرد نرم افزاری و حقوق اقلیت ها و آزادی ها بسیار پیچیده عمل می‌کنند و در اغتشاشات اخیر در سال های گذشته آنها وارد میدان شدند.

وی گفت: اتاق فکر آمریکایی ها ۲۴ ساعته ضد حقوق بشر و به ویژه ضد ایران کار می کند، شما ببینید که آمریکایی ها امروز در سوریه و یمن با حقوق انسان ها چه کارها که نمی کنند؟ مگر این انسان ها چه کردند که این بلاها را بر سر آنها می آوردند؟

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر اینکه بصیرت باید داشته باشیم و با درایت رهبر معظم انقلاب توطئه های دشمن خنثی شده است، افزود: امروز آمریکایی ها از نماد و حرکت راهپیمایی اربعین وحشت دارند؛ مکتب حاج قاسم در حال حرکت است و شهیدان ناظری‌ها بیدار هستند و شاگردان این عزیزان به جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنند.

وی با بیان اینکه امروز به برکت ایران اسلامی و درایت رهبری به پیشرفت های مثال زدنی رسیدیم، افزود: با رهبری و درایت امام خامنه ای اقتدار ایران اسلام مثال زدنی است و سربازان گمنام امام زمان(عج) بسیاری از گروه های معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی را در قضیه شاهچراغ دستگیر کردند.

مصدق با بیان اینکه امروز وضعیت ایران اسلامی به لحاظ اقتدار مثال زدنی است، خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی بیدار هستند و با توجه به هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، دشمنان اسلام همواره ذلیل هستند.

در پایان این مراسم، نشان ملی افشای حقوق بشری به امام جمعه کرج کاظم دارابی، محسن کاظمی، خواهر شیرین ابوعاقله و شبکه المسیره اهدا شد./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها