علت تأخیر صدور گذرنامه ویژه اربعین چیست؟

کد خبر: 1239887

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا علت تأخیر صدور گذرنامه‌ها را اعلام کرد و از افزایش ساعت کاری ادارات پلیس گذرنامه تا ساعت ۱۹ خبر داد.

 علت تأخیر صدور گذرنامه ویژه اربعین چیست؟

سردار علی ذوالقدر؛ رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به دلیل تاخیر ارسال گذرنامه‌ها برای درخواست‌کنندگان اظهار کرد: در سه روز گذشته شاهد افزایش تعداد درخواست‌‌کنندگان گذرنامه بوده‌ایم که این موضوع بی‌سابقه بود.

وی افزود: به همین دلیل سیستم چاپ گذرنامه را نسبت به سابق 300 درصد افزایش دادیم و به صورت شبانه‌روزی روند چاپ و صدور گذرنامه در حال انجام است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا با بیان اینکه نهایتاً تا دو روز آینده عقب‌ماندگی‌های چاپ جبران خواهد شد، گفت: به دلیل اینکه تقاضای مردم در این سه روز بالا بوده است ما ساعت کار ادارات گذرنامه را افزایش داده‌ایم و همکاران ما از ساعت 6 صبح تا 7 بعدازظهر آماده خدمات رسانی هستند.

ذوالقدر با بیان اینکه دو برابر درخواست‌هایی که برای گذرنامه ویژه اربعین به پلیس گذرنامه ارسال شده است، از طریق اینترنتی بوده، افزود: افراد همچنان می‌توانند در میدان آزادی تا ساعت 11 شب مدارک خود را برای درخواست صدور گذرنامه و یا تمدید آن به همکاران ما ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه در یکی دو روز گذشته یک مشکل سیستمی برای پلیس ایجاد شد و به همین دلیل هم تأخیری در صدور گذرنامه‌ها رخ داد، گفت: تمامی افرادی که تا سه روز گذشته درخواست گذرنامه داده‌اند نهایتاً تا دو الی سه روز آینده گذرنامه‌هایشان به دستشان می‌رسد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا خاطرنشان کرد: ما برآورد کرده‌ایم که حدود 60 الی 70 درصد از افرادی که باید گذرنامه‌هایشان تمدید می‌شد تا به امروز به پلیس مراجعه کرده و در روزهای آتی شاهد کاهش درخواست‌ها هستیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها