اعمال محدودیت و ممنوعیت تردد در محورهای برون شهری شرق تهران

کد خبر: 1240645

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران از اجرای محدودیت و ممنوعیت تردد در محورهای برون شهری شرق استان تهران خبر داد.

اعمال محدودیت و ممنوعیت تردد در محورهای برون شهری شرق تهران

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران از اجرای محدودیت و ممنوعیت تردد در محورهای برون شهری شرق استان تهران خبر داد.

ایرج کهریزی  اظهار کرد: به منظور افزایش ایمنی تردد در محور هراز و از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه مورخه اول شهریور ماه و از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای پنجشنبه و جمعه مورخه های ۲ و ۳ شهریورماه تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از محور هراز ممنوع می باشد.

وی افزود: در صورت سنگین بودن بار ترافیکی محور هراز در روز جمعه مورخه ۳ شهریورماه و در راستای ارتقای ایمنی تردد کاربران ترافیکی، مسیر شمال به جنوب محور هراز و از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۲:۰۰ به صورت مقطعی یک طرفه خواهد بود

لازم به ذکر است تردد کلیه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع بوده و تردد موتورسیکلت سواران از ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه مورخه ۱ شهریورماه الی ساعت ۰۶:۰۰ روز شنبه مورخه ۴ شهریورماه از محورهای هراز و فیروزکوه و بزرگراه امام رضا ممنوع است که در این خصوص تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی که در مسیر جریان ترافیک و برای انجام ماموریت های ضروری حرکت می کنند استثنا می باشد.

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران در پایان سخنان خود ، از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران را دارند خواست ، ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و مدیریت سفر خود در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها با شماره های ۷۶۲۱۹۱۰۰ و ۲۱۸۷۷۷۴۳ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند.

ترافیک روان معابر پایتخت در نخستین پنجشنبه شهریورماه

رییس اداره اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برخی رانندگان با استفاده از خلوتی معابر اقدام به سرعت و سبقت‌های غیرمجاز می‌کنند که علاوه بر به خطر انداختن جان خود، به دیگر رانندگان و شهروندان آسیب می‌رسانند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی‌اصغر شریفی گفت: رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در روز پنج شنبه، دوم شهریور ۱۴۰۲، از معابر و بزرگراه‌هایی خلوت در سطح شهر تهران  و احتمال تصادفات بخاطر افزایش سرعت‌ها توسط برخی از رانندگان حکایت دارد.    

وی افزود: با رصد دوربین‌های پلیس راهور تهران بزرگ از سطح شهر  تهران، وضعیت تردد در معابر مختلف شهر تهران عادی و ترافیک روان است و حادثه خاصی گزارش نشده است.

رییس اداره اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام  حرکات نمایشی و لایی‌کشی داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا  همیشه خطرساز و خطرآفرین است. پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبحگاهی تردد کنند.

وی همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران به منظور کنترل  سرعت‌ها و سبقت‌ها حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

به گزارش شهر، رییس مرکز  اطلاع رسانی  پلیس راهور  تهران بزرگ افزود: رانندگان در  صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کنند و این احتیاط همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و خودرو و مانعی مقابل پیش آمد، راننده بتواند خودروی  خود را به موقع متوقف و از  برخورد پرهیز کنند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها