سردار رادان: در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نمی‌آییم

کد خبر: 1240646

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش را در دستور کار جدی پلیس عنوان کرد و گفت: به همه اطمینان می‌دهم که در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نخواهیم آمد.

سردار رادان: در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نمی‌آییم

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار احمدرضا رادان در جمع فرماندهان انتظامی استان اصفهان با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و ایام اسارت اهل بیت پیامبر (ص) بیان داشت: ورود خاندان اهل بیت پیامبر (ص) به شام از سخت‌ترین مصیبت‌هایی بود که به آنان وارد آمد اما همه این مصیبت ها آزمایش الهی بود و اسرای آل الله هم از این امتحان با سرافرازی بیرون آمدند و یزیدی که در ابتدا احساس پیروزی می‌کرد مجبور شد اهل بیت پیامبر (ص) را در نهایت عزت و احترام به وطن‌شان بازگرداند.

وی در ادامه به شهادت 2 مامور پلیس فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان در درگیری با شرور و قاتل مسلح پرداخت و افزود: اقدام به موقع، رشادت و شجاعت این ماموران قابل تحسین است و انتشار فیلم شهادت آنها هم در جامعه بازتاب زیادی پیدا کرد و باعث شد تا مردم بدانند چگونه جان جوانان پلیس کشور فدای امنیت آنها می‌شود.

فرمانده کل انتظامی کشور شهادت را پاداش بزرگ الهی و شرط بدست آوردن آن را داشتن تقوا دانست و گفت: البته از این دست شهدا همچون شهید چراغی، شهیدان زاده‌احمدی و شفیعی در فرماندهی انتظامی کشور کم نداریم، اما برخی از آنها به واسطه تقوای زیادی که داشتند خداوند آنها را در نزد مردم بزرگ کرد و به درجات عالی رساند.

سردار رادان با بیان اینکه مجاهدان فی سبیل الله با رشادت‌ها و ایستادگی بر سر اعتقادات و عهدی که با خدای خود بستند به مکان‌ها عزت می‌بخشند، اظهار داشت: انسان‌های بزرگی که در نزد خداوند به درجات عالی می‌رسند به مکان‌ها عزت می‌بخشند مانند شهید حججی که وقتی اسیر شد یک قدم از اعتقادات و باورهایش کوتاه نیامد و همین کار باعث شد تا خدا او را عزیز کرد و به فرمایش رهبر معظم انقلاب، شهید حججی حجت خداوند بر روی زمین شد.

وی تصریح کرد: امروز هر کدام از شهدای فراجا باعث عزت آفرینی برای کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند و نباید این شجاعت، شهامت و از خودگذشتگی ماموران پلیس به ورطه فراموشی سپرده شود و از معاونت فرهنگی و اجتماعی می خواهم که تلاش ها و زحمات کارکنان را به دقت و ظرافت برای عموم مردم منعکس کند.

فرمانده کل انتظامی کشور سپس موضوع مبارزه با جرم سرقت را یکی از اولویت‌های کاری خود از زمان تصدی این سمت عنوان کرد و گفت: الحمدالله در این خصوص اقدامات خوبی در اصفهان شده و با سارقان به خوبی مقابله می‌شود ولی نباید به این اقدامات قانع بود و بایستی وضع را به گونه‌ای برای سارقان تنگ کنیم که انگیزه ارتکاب سرقت در ذهن آنان به وجود نیاید.

طرح امنیت محله محور، محور بعدی سخنان سردار رادان بود و در این باره عنوان داشت: این طرح زمانی خوب است که مردم امنیت را با تمام وجود در محله خود حس کنند؛ به عنوان مثال مردم نباید در کف خیابان معتاد متجاهر را ببینند و بایستی تمام امکانات و ظرفیت خود را برای جمع آوری این افراد بکار گیرید.

وی با بیان اینکه پلیس باید سهم خود را در زمینه کاهش تلفات ناشی از تصادفات انجام دهد اظهار داشت: از نیروهای سختکوش و مجاهد پلیس راه و راهور می خواهم تلاش های خود را در این زمینه بیشتر کنند.

سردار رادان برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش را در دستور کار جدی پلیس عنوان داشت و تاکید کرد: کسی که خشونت و شرارت می کند باید هیمنه‌اش در جامعه شکسته شود و اجازه عرض اندام به او ندهیم و به همه اطمینان می دهم که در مقابله با هنجارشکنان کوتاه نخواهیم آمد.

فرماند کل انتظامی کشور در خاتمه به موضوع ماموریت اربعین اشاره کرد و گفت: اربعین فرصت خدمت‌گذاری صادقانه و خالصانه پلیس به مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم و الحمدالله توافقات خوبی با طرف عراقی در خصوص تسهیل عبور و مرور زائران صورت گرفته و اقدامات خوبی نسبت به سال قبل انجام شده که رضایتمندی بیشتر زائران را فراهم کرده است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد