کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در استان های شمالی | تهران خُنک می‌شود

کد خبر: 1240867

اردبیل، گیلان، مازندران، شمال غرب و شمال شرق کشور کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما را تجربه می‌کنند.

کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در استان های شمالی | تهران خُنک می‌شود

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی این هفته در نوار شمالی کشور هوایی خنک مستقر می شود.

امروز شنبه در شمال آذربایجان غربی برخی مناطق آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و  خراسان شمالی برخی مناطق استان سمنان و شمال خراسان رضوی ارتفاعات رشته کوه البرز، همچنین در ارتفاعات هرمزگان رگبار باران و رعدوبرق وزش باد شدید موقت در نقاط مستعد بارش تگرگ و در برخی نقاط  جنوبی البرز مرکزی و شرقی گردوخاک پیش بینی میشود.

در این روز شدت بارش در استان های ساحلی خزر و خراسان شمالی است.

یکشنبه در استانهای ساحلی خزر برخی نقاط اردبیل برخی نقاط استان سمنان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همچنین ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

 این هفته در نوار شمالی کشور هوایی خنک مستقر میشود به طوری که امروز اردبیل، گیلان مازندران شمال غرب و شمال شرق کشور کاهش ۴ تا ۸ درجه ای دما را تجربه می کنند. بعد از آن در این مناطق روند افزایش کند دما تا دوشنبه و باز از سه شنبه تا آخر هفته حدود ۵ درجه کاهش دما رخ میدهد و هوای خنک مسقر میشود برای نواحی مرکزی تا رشته های جنوبی البرز و غرب کشور تا پایان هفته روند کاهش نسبی دما حدود ۳ تا ۵ درجه پیش بینی می شود.

دوشنبه در ارتفاعات شمالی البرز مرکزی همچنین در ارتفاعات جنوب استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار و رعدوبرق پراکنده رخ خواهد داد.

سه شنبه با ورود سامانه بارشی دیگری در شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر بارش رخ میدهد چهارشنبه شمال غرب سواحل خزر خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پیش بینی می شود.

شنبه در شمال شرق، شرق بویژه شرق استان سمنان و شرق اصفهان و نیز استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی یکشنبه و دوشنبه در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود.

امروز غرب خلیج فارس و شرق دریای عمان یکشنبه خلیج فارس و دریای عمان دوشنبه دریای عمان و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود و طی شنبه و یکشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است./ باشگاه خبرنگاران

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد