واژگونی اتوبوس زائران اربعین/فوت ۳ زائر ایرانی و یک زائر عراقی

کد خبر: 1241386

مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی از واژگونی یک دستگاه اتوبوس عراقی با حدود ۳۰ زائر ایرانی در منطقه‌ای نزدیک کوت عراق خبر داد و گفت: در این حادثه چهار نفر جان باختند.

واژگونی اتوبوس زائران اربعین/فوت ۳ زائر ایرانی و یک زائر عراقی

مدیر عامل هلال احمر خراسان رضوی از واژگونی یک دستگاه اتوبوس عراقی با حدود ۳۰ زائر ایرانی در منطقه‌ای نزدیک کوت عراق خبر داد و گفت: در این حادثه چهار نفر جان باختند.

 محسن ذاکریان اظهار کرد: ۲ دستگاه اتوبوس‌آمبولانس که در مرز مهران مستقر بودند به محل حادثه اعزام شده‌اند. متأسفانه تاکنون ۳ نفر زائر ایرانی و یک نفر زائر عراقی در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: همچنین ۱۶ نفر مصدوم شده‌اند که گفته می‌شود حال یکی از مصدومین وخیم است./مهر

دستور پیگیری برای رسیدگی به وضعیت زائران سانحه امروز در عراق

استاندار خراسان رضوی طی تماس تلفنی با معاون اجتماعی فرهنگی و زیارت پیگیر آخرین وضعیت زائران خراسانی سانحه دیده عراق شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ظهر امروز یعقوبعلی نظری با تماس تلفنی با معاون اجتماعی فرهنگی و زیارت استانداری خراسان رضوی علاوه بر پیگیری وضعیت ۱۶ مصدوم خراسانی سانحه امروز در عراق دستور پیگیری از طریق نمایندگی وزارت امور خارجه را داد. استاندار خراسان رضوی در سفر به شهرستان‌های خراسان رضوی و رسیدگی به پروژه‌های استانی است.

استاندار خراسان رضوی ضمن تسلیت به خانواده ۴ زائری که در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند خواستار بررسی زوایای این موضوع شد.

نظری از ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی و هلال احمر نیز خواست تلاش جدی برای رسیدگی به وضعیت زائران این سانحه داشته باشند.

واژگونی اتوبوس زائران اربعین در 70 کیلومتری مرز ایران و عراق

واژگونی اتوبوس زائرین اربعین حسینی در ۷۰کیلومتری مرز ایران و عراق ۴ کشته و ۱۶ مصدوم برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، در پی حادثه واژگونی اتوبوس زائران خراسان رضوی در مرز ایران و عراق، استاندار خراسان رضوی طی تماس تلفنی با معاون اجتماعی فرهنگی و زیارت استانداری خراسان رضوی آخرین وضعیت زائرانی که در عراق دچار سانحه شده‌اند را پیگیری کرد.

«یعقوبعلی نظری» در تماس تلفنی با معاون اجتماعی فرهنگی و زیارت استانداری خراسان رضوی علاوه بر پیگیری وضعیت 16 مصدوم خراسانی سانحه امروز در عراق، دستور پیگیری از طریق نمایندگی وزارت امور خارجه را داد.

وی ضمن تسلیت به خانواده 4 زائری که در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند خواستار بررسی زوایای این موضوع شد. نظری همچنین از ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی و هلال احمر نیز خواست تلاش جدی برای رسیدگی به وضعیت زائران این سانحه داشته باشند.

«محسن ذاکریان» مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز با بیان اینکه 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس برای حادثه واژگونی زائران اربعین از مشهد اعزام شد که یکی از آنها متعلق به خراسان رضوی است اظهار داشت:‌ حادثه واژگونی اتوبوس زائران در مرز ایران و عراق طبق اخبار اولیه 4 کشته و 16 مصدوم بر جای گذاشته که به احتمال زیاد این زائران مشهدی هستند.

ذاکریان تصریح کرد: امروز واژگونی اتوبوس در 70کیلومتری مرز ایران و عراق رخ داد که تعداد دقیق و اهلیت زائران کشته شده در این حادثه هنوز مشخص نیست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: این اتوبوس آمبولانس‌ها اقدام به انتقال مصدومان به ایران می‌کنند که به محض مشخص شدن هویت زائران فوت شده در این حادثه، اسامی از سوی ستاد مرکزی اربعین اعلام خواهد شد.

4 زائر خراسانی فوت شده در این حادثه زن بودند

حجت الاسلام حجت گنابادی‌نژاد معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد اظهار داشت: اطلاعاتی که تا به این لحظه به دست ما رسیده یک اتوبوس در حوالی بصره واژگون می‌شود و 5 نفر فوت می‌کنند که از 5 نفر یک نفر مرد عراقی بوده و 4 زائر خراسانی فوت شده در این حادثه زن بودند.

وی افزود: تعداد مصدومین هم 11 نفر مصدوم بوده که به فوریت به شهر آبادان و به بیمارستان طالقانی منتقل می‌شوند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها