هشدار پلیس فتا نسبت به اجاره کارت بانک

کد خبر: 1241869

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتای فراجا گفت از انهدام چهار باند قمار اینترنتی با گردش مالی بیش از هزار میلیارد ریالی از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

هشدار پلیس فتا نسبت به اجاره کارت بانک

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتای فراجا گفت از انهدام چهار باند قمار اینترنتی با گردش مالی بیش از هزار میلیارد ریالی از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

سرهنگ مصطفی نوروزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در جریان اشراف و پایش شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی، آنان سه نفر از اجاره‌دهندگان حساب‌های بانکی به یک سایت قمار را مورد شناسایی قرار داده و تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه پس از انجام تحقیقات فنی و تخصصی صورت گرفته دو نفر از متهمان اصلی مرتبط با این جرم در یکی از استان‌های شمالی کشور دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفت: این افراد تحت بازجویی قرار گرفته و به جرم خود اعتراف کردند. همچنین تحقیقات تکمیلی ماموران نیز نشان داد که متهمان از طریق افراد واسط در زمینه اجاره حساب‌های بانکی با فریب افراد با وعده‌هایی نظیر سرمایه گذاری در بورس، فرار از مالیات، فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال و ... اقدام به اجاره حساب و کارت‌های بانکی شهروندان و  بهره‌گیری از آن در سایت‌های شرط‌بندی و قمار کرده‌اند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتای فراجا با بیان اینکه در بررسی حساب‌های بانکی شناسایی شده از این دو متهم گردش مالی بالغ بر ۹۸ میلیارد ریال احصاء شد، گفت:‌برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

نوروزی همچنین با بیان اینکه برخورد با سایت‌های شرط‌بندی و قمار و گردانندگان این سایت‌ها جزو اولویت‌های اصلی پلیس فتاست، گفت: در همین راستا نیز از ابتدای سال تاکنون و برابر اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته از سوی واحدهای پلیس فتا در استان‌ها چهار باند قمار اینترنتی با گردش مالی مجموعا بالغ بر یک هزار میلیارد ریال شناسایی و متلاشی شده است.

وی ادامه داد:‌ همچنین ۱۴ نفر از افراد اصلی و گردانندگان این سایت‌ها نیز در داخل کشور دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا فراجا در توصیه به شهروندان گفت: فارغ از تبعات سوء ناشی از فعالیت در سایت های قمار نظیر از دست رفتن سرمایه زندگی افراد، کلاهبرداری‌های متعدد این سایت ها از کاربران، مسدود شدن حساب های بانکی کاربران سایت‌ها و ... مردم باید بدانند که هرگونه فعالیت در سایت‌های قمار و شرط بندی برابر با قانون جرم بوده و با افراد فعال در این حوزه برخورد قانونی لازم از سوی مراجع قضائی صورت خواهد گرفت.

نوروزی همچنین نسبت به سوء استفاده افراد سودجو در زمینه اجاره حساب بانکی شهروندان با بهانه‌هایی نظیر فعالیت در بورس، فرار مالیاتی، فعالیت در زمینه ارز دیجیتال و ... هشدار داد و گفت:‌ مسئولیت هرگونه استفاده از حساب‌ها و کارت های بانکی با صاحب حساب است بنابراین شهروندان باید از ارائه کارت بانکی یا اطلاعات حساب بانکی به افراد غیر جداً خودداری کنند و هرگونه مفقودی کارت بانکی خود را سریعا به بانک مربوطه اطلاع داده و نسبت به انسداد کارت اقدام کنند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها