بازگشت یک میلیون زائر ایرانی از سفر اربعین

کد خبر: 1242187

فرمانده کل انتظامی کشور: تاکنون یک میلیون نفر از این افراد به کشور بازگشته‌اند و به تدریج باید منتظر موج بازگشت زوار خصوصا از روز یکشنبه پیش رو باشیم.

بازگشت یک میلیون زائر ایرانی از سفر اربعین

 فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به خروج سه میلیون زائر ایرانی از مرزهای کشور برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین، گفت: تاکنون یک میلیون نفر از این افراد به کشور بازگشته‌اند.

سردار سرتیپ پاسدار احمدرضا رادان در قرارگاه اربعین انتظامی استان کرمانشاه که در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، اظهار داشت: بحمد‌الله‌ تاکنون مأموریت اربعین با موفقیت انجام شده و ان‌شاالله با قدرت نیز تا پایان این ماموریت عظیم در میدان خدمتگزاری حاضر خواهیم بود.

وی با اشاره به تردد بیش از 3 میلیون زائر ایرانی از مرزهای کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع)، تصریح کرد: تاکنون یک میلیون نفر از این افراد به کشور بازگشته‌اند و به تدریج باید منتظر موج بازگشت زوار خصوصا از روز یکشنبه پیش رو باشیم.

رادان همچنین با اشاره به حضور شبانه روزی ماموران پلیس در میدان خدمتگزاری به زائران از ابتدای همایش عظیم اربعین، تأکید کرد: اگر زائری به هر دلیلی با مشکلی مواجه شود لازم است مشکل وی در اسرع وقت و بدون فوت وقت برطرف شود.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی دیپلماسی انتظامی و مرزبانی مرز خسروی را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: این دیپلماسی باید در تمام طول سال ادامه داشته باشد و تنها محدود به ایام اربعین حسینی (ع) نشود.

وی با اشاره به حجم قابل ملاحظه تردد زائران از پایانه خسروی در ایام اربعین امسال عنوان کرد: پایانه خسروی به دلیل ظرفیت های خوبی که دارد به طور قطع در سال‌های آتی پذیرای حجم بیشتری از زوار خواهد بود بنابراین لازم است از هم اکنون به فکر تقویت زیرساخت ها و امکانات موجود بود.

رادان با بیان اینکه در اربعین سال گذشته خسروی از نظر تردد زائران به سمت کربلا در رتبه چهارم قرار داشت و امسال به رتبه سوم صعود کرد، افزود: پیش بینی می‌شود در صورت تداوم همین روند، خسروی برای اربعین سال آتی دومین مرز پرتردد باشد.

وی با اشاره به تردد زائران خارجی از مرزهای خوزستان، گفت: لازم است تسهیلات بیشتری برای این دسته از افراد که رنج و سختی مضاعف‌تری متحمل می‌شوند قائل شده و هرنوع خدماتی که لازم باشد به آن ها ارائه شود.

رادان از تلاش‌های سردار حاجیان و سردار سپهری فرماندهان انتظامی و مرزبانی استان کرمانشاه در ایام اربعین تشکر کرد و گفت: این دو فرمانده به همراه مدیران و کارکنان خود شبانه روز پای کار بودند و توانستند خدمات خوبی به زائران ارائه کنند که جای قدردانی ویژه دارد.

وی بر لزوم تداوم خدمات‌رسانی به زائران اربعین تاکید کرد و گفت: خادمان زوار در مجموعه فراجا همه توان خود را به کار گرفته‌اند تا این عزیزان بدون مشکل و در سلامت کامل به این سفر معنوی اعزام شوند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد