جزئیات برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی؛ میدان امام حسین(ع) شروع مراسم پیاده‌روی

کد خبر: 1242941

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ به بیان توضیحاتی درباره جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه پرداخت.

 جزئیات برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی؛ میدان امام حسین(ع) شروع مراسم پیاده‌روی

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ به بیان توضیحاتی درباره جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه پرداخت.

سردار حسن زاده؛ فرمانده سپاه محمد رسول الله در برنامه زنده تلویزیونی در خصوص جزئیات راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در روز چهارشنبه 15 شهریور اظهار کرد: پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی از میدان امام حسین(ع) راس ساعت 6 صبح شروع می‌شود و بنا بر این است که در کمتر از 45 دقیقه آغاز برنامه بعد از قرائت زیارت عاشورا انجام شود.

وی افزود: سال گذشته 4 میلیون نفر در پیاده‌روی جاماندگان اربعین شرکت کردند و امسال پیش‌بینی می‌شود که این تعداد افزایش پیدا کند و به 4 الی 5 میلیون نفر برسد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه انتهای مسیر حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و طول این پیاده روی 15 کیلومتر است، ادامه داد: تمهیدات خوبی پیش‌بینی شده و ستاد مردمی موکب‌ها و غرفه‌های فرهنگی و معنوی را تشکیل می‌دهند؛ علاوه بر این امسال بالغ بر 2 هزار ایستگاه صلواتی و موکب در طول مسیر داریم.

حسن زاده با بیان اینکه اکثریت زائران که به کربلا و نجف رفته‌اند در حال برگشت هستند و این افراد احتمالاً در پیاده‌روی جاماندگان نیز شرکت خواهند کرد، گفت: همه دستگاه‌ها در این مراسم حضور دارند و خدمات ارائه خواهند کرد.

سردار حسن زاده ادامه داد: این مسیر به 50 بلوک تقسیم شده و در هر بلوک یک پست امدادی و آمبولانس داریم؛ حتی پیش‌بینی شده که اورژانس هوایی هم در صورت لزوم مورد استفاده قرار بگیرد.

به گفته وی، نماز جماعت هم در 40 نقطه برگزار می‌شود و در داخل حرم هم در 7 نقطه نماز جماعت برگزار خواهد شد.

وی افزود: مدارس طول مسیر هم باز هستند تا مردم برای استراحت و دستشویی و غیره از آنها استفاده کنند. چند گروه مردمی بخشی از این مسیر را به مسیر پیاده‌روی کربلا و بین‌الحرمین شبیه‌سازی خواهند کرد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از گرمازدگی مردم ابتدای صبح و یا غروب در این مراسم شرکت کنند. 5 درمانگاه را در مسیر تجهیز کرده‌ایم مختص ارائه خدمات به مردمی که دچار گرمازدگی می‌شوند. آب سالم بهداشتی و خنک در طول مسیر تعبیه شده است و افراد در کمتر از 50 قدم می‌توانند به آب دسترسی پیدا کنند.

وی گفت: در روز اربعین شاهد بزرگترین و با عظمت‌ترین رویداد مردمی و معنوی پایتخت خواهیم بود. به مردم توصیه می‌کنیم که اصرار نداشته باشند که حتما حرم حضرت عبدالعظیم را زیارت کنند تا شاهد ازدحام نباشیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها