پیش‌بینی هواشناسی برای تهران تا ۵ روز پیش‌رو

کد خبر: 1243239

هواشناسی استان تهران برای پنج روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد و رگبار پراکنده در ارتفاعات را پیش‌بینی کرده است.

پیش‌بینی هواشناسی برای تهران تا ۵ روز پیش‌رو

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمان این استان صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات با افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی شده است. همچنین با توجه به وقوع ناپایداری‌های محلی در ساعات بعد از ظهر و شب در ارتفاعات به ویژه ارتفاعات بالا دست شمال شرق استان گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید و در نیمه جنوبی گاهی وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران در مناطق مستعد این استان نیز خیزش موقت گرد و خاک مورد انتظار است. در بازه زمانی شنبه شب تا پایان روز یکشنبه با توجه به تشدید ناپایداری‌ها گاهی وزش باد خیلی شدید پیش‌بینی شده است که این وضعیت در نیمه جنوبی استان تهران با گرد و خاک و همچنین انتقال گرد و غبار از استان های مجاور و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.

اداره کل هواشناسی استان تهران همچنین اعلام کرده که طی روزهای یکشنبه تا دوشنبه کاهش محسوس دما در نقاط مختلف این استان مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران در شبانه‌روز گذشته، شهرستان ورامین با بیشینه دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه استان تهران بوده است.

آسمان تهران در روز جمعه، ۱۷ شهریورماه نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است. در روز شنبه، ۱۸ شهریورماه نیز آسمان این استان صاف و در بعد از ظهر همراه با افزایش باد و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها