ادعاها و خبرسازی‌های کذب درباره یک متهم

کد خبر: 1243249

نازیلا معروفیان در ابتدای ورود به زندان مورد معاینه قرار گرفته و هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده است.


ادعاها و خبرسازی‌های کذب درباره یک متهم

 یکی از متهمان به نام نازیلا معروفیان که در زندان به سر می‌برد در حالی طی روزهای گذشته در فضای رسانه‌ای، ادعای ضرب و شتم و آزار خود را مطرح کرده که تاکنون از سوی وی هیچ شکایتی در هیچ مرجعی در این باره ثبت نشده است.

اخیراً یک متهم زن ادعاهای بدون سند و مدرکی را در رابطه با بدرفتاری، خشونت و تعرض به خود منتشر کرده است که بررسی‌های صورت گرفته در مورد ادعاهای مطرح شده نشان می‌دهد وی نه تنها هیچ دلیل و مدرکی برای این ادعا بیان نکرده بلکه تاکنون هیچ شکایتی هم در این زمینه از سوی وی مطرح نشده است.

رسانه‌های معاند طی روزهای گذشته به نقل از نازیلا معروفیان ادعا کرده‌اند این فرد در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در بازداشتگاه اوین به وی تعرض شده است.

این ادعاها در شرایطی به نقل از خانم معروفیان مطرح شده که نه خودش و نه وکیل وی شکایتی در این زمینه ثبت نکرده‌اند و در زمان پذیرش در زندان نیز هیچ گزارشی مبنی بر خشونت و تعرض به مسئولان زندان اعلام نشده است.

پیگیری‌های صورت گرفته نشان می‌دهد متهمه مانند تمام زندانیان در سراسر کشور در ابتدای ورود به زندان مورد معاینه قرار گرفته و هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

همچنین این گزارش حاکی است در پی انتشار ادعای مورد اشاره در رسانه‌های معاند، رئیس زندان و ضابط پرونده با دعوت از معروفیان اظهارات وی را ثبت و ادعای مطرح شده را مورد بررسی دقیق قرار داده‌اند.

معروفیان در ملاقات امروز (۱۶ شهریور) با رئیس زندان شرایط خود در زندان را خوب توصیف کرده است.

این در حالی است که سال گذشته نیز در راستای بر هم زدن آرامش و امنیت روانی جامعه، ادعاهایی در خصوص آزار و تعرض به زندانیان زن از سوی رسانه‌های معاند و ضد انقلاب مطرح شده بود که در پی آن هیات‌هایی متشکل از کمیسیون زنان مجلس و معاونت زنان ریاست جمهوری از زندان زنان بازدید کردند.

در این بازدید که انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان حضور داشت بعد از گفت‌وگو با زندانیان زن اعلام کرد که ابداً چنین ادعاهایی که در رابطه با تجاوز به زنان مطرح می‌شود، صحت ندارد.

همچنین پیش‌تر سازمان زندان‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که محل نگهداری زنان زندانی در زندان‌های کشور از جهت زیستی، کیفیت نگهداری، اقدامات تأمینی و تربیتی از وضعیت مناسب برخوردار بوده و همواره رعایت کرامت همه‌جانبه زنان زندانی و حقوق شهروندی آنان در ابعاد مختلف مورد توجه مسئولین سازمان زندان‌های کشور است.

در این اطلاعیه تاکید شده بود: واحدهای نظارتی سازمان زندان‌ها و نیز مراجع قضائی به طور پیوسته، نحوه نگهداری زنان زندانی را رصد نموده، به گونه‌ای که در طول شبانه روز با دوربین‌های مدار بسته زیر نظر مراقبین و مسئولین زندان زنان که خودشان نیز از بانوان هستند، مراتب دائماً مورد کنترل واقع می‌شود.

در پایان این اطلاعیه، تاکید شده این سازمان حق شکایت به دستگاه قضائی، از تمام کسانی که مبادرت به انتشار اخبار کذب و دروغ می‌نمایند را برای خود محفوظ می‌داند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها