تصویب ممنوعیت پوشش اسلامی در مدارس فرانسه

کد خبر: 1243275

قانون جنجالی ممنوعیت پوشش اسلامی در مدارس و مؤسسه‌های آموزشی فرانسه، در شورای دولتی این کشور تصویب شد.

تصویب ممنوعیت پوشش اسلامی در مدارس فرانسه

قانون جنجالی ممنوعیت پوشش اسلامی در مدارس و مؤسسه‌های آموزشی فرانسه، در شورای دولتی این کشور تصویب شد.

به نقل از الجزیره، تصمیم جنجالی دولت فرانسه درباره ممنوعیت پوشش اسلامی در مدارس و مؤسسه‌های آموزشی این کشور، در شورای دولتی فرانسه به عنوان بالاترین دادگاه اداری این کشور تصویب شد.

شورای دولتی فرانسه امروز پنج شنبه از تصمیم ممنوعیت پوشیدن عبای اسلامی در مدارس حمایت و درخواست انجمن «اقدام برای حقوق مسلمانان» (ADM) را برای صرف نظر از این تصمیم رد کرد.

در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط این شورا آمده است: پوشیدن عبا نشان دهنده جهت‌گیری مذهبی است و بنابراین، ممنوعیت پوشش آن، تجاوز جدی و غیرقانونی به حق احترام به زندگی خصوصی، آزادی عبادت و حق عبادت نیست و آموزش مطابق با مصلحت کودک همخوانی دارد.

این در حالی است که انجمن اقدام برای حقوق مسلمانان (ADM) درخواستی فوری به شورای دولتی به عنوان بالاترین دادگاه اداری فرانسه برای شکایت از مقامات دولتی ارائه کرده بود تا حکمی علیه ممنوعیت استفاده از عبای زنانه و پیراهن بلند مردانه صادر کند.

دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه ماه گذشته میلادی با منع دانش‌آموزان دختر از پوشیدن عبا، اعلام کرد که پوشیدن عبا قوانین مربوط به سکولاریسم در آموزش را نقض می‌کند.

دولت فرانسه از سال ۲۰۰۴ پوشیدن روسری را در مدارس دولتی این کشور به این دلیل که نشان‌دهنده وابستگی مذهبی است، ممنوع کرده است.

چند روز پیش ۴۵ هزار مدرسه در فرانسه شاهد بازگشت ۱۲ میلیون دانش‌آموز برای آغاز سال تحصیلی جدید بودند؛ سال تحصیلی که با جنجال‌آفرینی دولت فرانسه در پی اعلام قانون ممنوعیت پوشش عبا در مدارس این کشور آغاز شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها