آمادگی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای بازگشایی مدارس

کد خبر: 1243510

با نزدیک شدن به پایان عملیات شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در عراق برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی ۱۴۰۲، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از آمادگی ۱۰۰ درصد این شرکت برای آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس خبر داد.

آمادگی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای بازگشایی مدارس

با نزدیک شدن به پایان عملیات شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در عراق برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی ۱۴۰۲، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از آمادگی ۱۰۰ درصد این شرکت برای آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس خبر داد.

بر اساس ابلاغیه ستاد مرکزی حمل و نقل وزارت کشور، مسئولیت حمل و نقل زائران اربعین 1402 از چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه به خاک عراق به شرکت واحد اتوبوسرانی تهران واگذار  شده بود.

با آغاز این عملیات از تاریخ 27 مردادماه و طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته بالغ بر 800 دستگاه اتوبوس برای اربعین امسال در نظر گرفته شد؛ این اتوبوس‌ها از شهرهای تهران، کرج، شیراز، مشهد و اهواز برای خدمات‌رسانی از طریق 4 مرز خسروی، مهران، چزابه و شلمچه اعزام شدند که در این بین سهم شهرداری تهران 190 دستگاه بود.

برای مراسم جاماندگان اربعین حسینی نیز در 13 نقطه تهران صدها اتوبوس به جا‌به‌جایی شرکت کنندگان این مراسم اختصاص داده شد.

اکنون مهدی علیزاده؛ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اعلام کرده است:

خدمات رسانی همزمان همکارانم در شرکت واحد به زوار حضرت اباعبدالله در تهران و عراق، عملیات بزرگی بود که توفیق آن را در شرکت واحد داشتیم. دغدغه همکارانم در دو ماه گذشته اربعین بود و حالا هم اول مهر و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها که برای آن آمادگی 100 درصدی داریم.

وی همچنین در تشریح برنامه‌های این شرکت برای استقبال از مهر، گفت: تلاش می‌کنیم تا مردم رضایت حداکثری از اقدامات شرکت واحد داشته باشند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران تصریح کرد: طرح استقبال از مهر آغاز شده و در خصوص ساعت کاری خطوط با توجه به سنوات گذشته، برای خطوط دارای تقاضای سفر برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌‌های لازم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته در ایستگاه‌‌های پرمسافر نسبت به استقرار اتوبوس‌‌های کمکی جهت برداشت مسافر در هنگام نیاز اقدام می‌‌شود.

علیزاده خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که سفرهای آموزشی با آغاز مهرماه به سایر سفرها اضافه می‌شود، شاهد افزایش حجم سفرهای روزانه در شهر تهران خواهیم بود که بر همین اساس باید ظرفیت‌های خود را افزایش دهیم تا این سفرها پوشش داده شود که بر همین اساس تمهیدات ویژه‌تری را در قالب طرح استقبال از مهرماه اندیشیده و در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: تقویت خطوط اتوبوسرانی به ویژه خطوط بی آر تی، نوسازی و بازسازی اتوبوس‌‌ها در دستور کار قرار دارد که از ابتدای مهرماه به کمک ناوگان حمل و نقل عمومی می‌آیند تا افزایش سفرهای روزانه را پاسخ دهند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: با عنایت به تجارب کسب شده طی سال‌‌های گذشته و در راستای ارائه مطلوب خدمات حمل و نقلی به شهروندان و تسهیل سرویس‌رسانی به دانش آموزان، براساس پیش‌بینی‌‌های انجام شده، نسبت به تخصیص اتوبوس‌‌های لازم در 20 خط سطح شهر تهران با عنوان اتوبوس مدرسه اقدام خواهد شد.

به گفته علیزاده، این اتوبوس‌‌ها در ساعات شروع و پایان کار مدارس به ایستگاه‌‌های مشخص شده (مراکز آموزشی) اعزام و آماده جابجایی دانش آموزان و ارائه خدمات خواهندبود./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها