افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت اقامت موقت و اضطراری در مشهد

کد خبر: 1244406

استاندار خراسان رضوی از افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت اقامت موقت و اضطراری در مشهد خبرداد.

 افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت اقامت موقت و اضطراری در مشهد

یعقوبعلی نظری عصر امروز در جلسه فوق‌العاده قرارگاه مرکزی زائرین  که با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در مشهد برگزار شد اظهار داشت: کارگروه ملی زیارت هفته گذشته به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد که امیدواریم این اتفاق و اتحاد و خدمت محل نذور برکت الهی باشد.

وی تصریح کرد:موضوع خدمت به زائر و دهه اخر صفر یک وظیفه تشکیلاتی برای مسئولان استان نیست بلکه یک وظیفه اعتقادی و دلی است.

نظری افزود: همه مردم و تشکل‌ها در کنار مسئولان پای کار هستند و کار را دنبال خواهند کرد. کارگروه زیارت نیز به عنوان یک تشکیلات ملی و در استان قرارگاه زائرین این ماموریت را پیگیری و انجام می‌دهند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: 15 درصد افزایش ظرفیت اقامتی موقت و اضطراری امسال در شهر مشهد ایجاد شده‌است.

800 مدرسه برای اسکان موقت و اضطراری زائران آماده شده است

حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد،معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی نیز اظهارداشت: قرارگاه مرکزی در جریان خدمت رسانی 107 جلسه برگزار و 75 مصوبه محوری را انجام و پیگیری ها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بیش از 218 هزار زائر روز گذشته وارد‌ مشهد شدند و بیش از 527 هزار اسکان نیز تاکنون صورت گرفته است.

حجت الاسلام گنابادی نژاد گفت: بیش از 800 مدرسه نیز در اختیار اسکان زائرین است. در حوزه حمل و‌ نقل در حوزه ریلی 42 هزار نفر با 80 رام قطار وارد مشهد می‌شوند و در حوزه هوایی با افزایش 12 درصدی سفر و 25 درصدی زائر روبرو بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: در حوزه جاده ای بیش از 1 هزار دستگاه اتوبوس مورد استفاده قرار گرفته است.

گنابادی نژاد ادامه داد: از سه ظرفیت اتوبوس‌رانی مشهد و اتوبوس رانی تهران و قطارهای محلی در سه مسیر سرخس و نیشابور و نقاب فعال هستند.

وی گفت: رویداد هم محله ای امام رضا(ع) با محوریت مساجد با هدف میزبانی مردم از زائران نیز امسال راه اندازی شده و رویداد در مسیر بهشت با استفاده از تشکل‌های مردمی در خیابان امام رضا(ع) خدمت رسانی و میزبانی از زائران می‌کنند.

آغاز پیش فروش بلیط های برگشت از مشهد برای زائران

 شهامت،مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان رضوی نیز اظهارداشت: از اربعین حسینی تا امروز بیش از 1 میلیون نفر از طریق‌ راه‌ها وارد مشهد شدند.

وی‌ ادامه داد: در حوزه حمل و نقل عمومی جاده‌ای با اتوبوس‌ها 1100 اتوبوس در استان داریم و 1600 اتوبوس کسری داشته ایم که بخشی از آنها تامین شده است.

داوری فرماندار مشهد نیز در این جلسه درباره اخرین وضعیت شهر مشهد گفت: در مشهد و در پی دستور استاندار، قرارگاه عملیاتی زائرین را راه‌اندازی و 21 جلسه برگزار کرده‌ایم.

وی گفت: تمام مسائل زائرین در این قرارگاه رصد و مسئولان حل مشکلات را پیگیری می‌کنند.

فرماندار مشهد تصریح کرد: 5 ایستگاه استقبال از زائران در مسیرهای ورودی‌شهر مشهد ایجاد و زائران مورد استقبال قرار می گیرند. اولین حوزه‌ای که باید به آن توجه کنیم اقامت است و‌ ظرفیت را 57 هزار نفر ساعت افزایش داده‌ایم. ظرفیت‌هایی در بوستان‌ها و پارک‌ها و 800 منزل نیز نسبت به ایام عید ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: جانمایی موکب‌ها برای پذیرایی زائران امسال مورد توجه قرار گرفته و 585 موکب در شهرستان مشهد جانمایی شده است که عمده این موکب‌ها در خیابان امام رضا(ع) است.

فرماندار مشهد افزود: 4 انبار بزرگ برای دپو 20 قلم کالا در اطراف حرم ایجاد شده و 700 واحد صنفی نیز پای کار آمده‌اند که مکلف هستند 20 قلم کالا را به قیمت مصوب ارائه دهند. همچنین 12 فروشگاه موقت توسط شهرداری ایجاد شده است.

محمدرضا قلندرشریف شهردار مشهد نیز در ادامه گفت: در شهرداری ستادی با هفت کمیته تشکیل شده است و جلساتی در این زمینه برگزار شده است.

وی افزود: 8 موکب توسط شهرداری راه‌اندازی شده و 67 هزار اسکان برای اقامت تامین شده که تا شب گذشته 25 هزار نفر ظرفیت تکمیل شده است.

شهردار مشهد گفت: تمام مسیرهای منتهی به حرم رضوی تقویت و به صورت رایگان خدمت رسانی خواهند کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها