تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه و شرکت‌های ترکیه‌ای

کد خبر: 1244560

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه برخی شرکت‌های ترکیه در رابطه با جنگ اوکراین اعمال خواهد کرد.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه و شرکت‌های ترکیه‌ای

به نقل از رویترز، دولت آمریکا برخی شرکت‌های ترکیه را به اتهام دور زدن تحریم‌های روسیه در فهرست تحریم قرار خواهد داد.

یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا قرار است روز پنج شنبه، پنج شرکت ترکیه ای و یک شهروند ترک را تحریم کند. آنها متهم به کمک به روسیه برای دور زدن تحریم ها و حمایت از مسکو در جنگ علیه اوکراین هستند.

این مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا، که نخواست هویتش فاش شود، تاکید کرد که در ۱۸ ماه گذشته، آمریکا نگرانی های خود را با دولت و بخش خصوصی ترکیه در میان گذاشته و آنها را از خطرات قابل توجه تجارت با کسانی که تحریم کرده و مرتبط با جنگ روسیه هستند، آگاه کرده است.

لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه گذشته (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات ویژه نظامی» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد.

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه در اوکراین، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تا کنون تحریم‌های زیادی علیه مسکو اعمال کرده اند.

از سوی دیگر «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است./مهر

تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه

وزارت خزانه‌داری آمریکا از وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه به بهانه جنگ در اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد که بیش از ۱۵۰ شرکت تجاری و فرد از روسیه گرفته تا ترکیه، امارات متحده عربی و گرجستان را تحریم کرده است تا تلاش‌ها برای دور زدن تحریم‌های روسیه را سرکوب کند و کرملین را از دسترسی به فناوری، پول و کانال‌های مالی که به جنگ در اوکراین دامن می‌زند، محروم کند.

بنا به اعلام وزارت خزانه داری آمریکا این بسته همچنین با هدف جلوگیری از توسعه بخش انرژی روسیه و منابع مالی آن از جمله پروژه‌های گاز طبیعی قطب شمال و نیز معدن و کارخانه‌های تولید و تعمیر تسلیحات روسی وضع شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که یک شرکت تازه تاسیس اماراتی را که مهندسی و فناوری پروژه گاز طبیعی مایع در قطب شمال و همچنین چندین شرکت روسی درگیر در توسعه آن را انجام می‌دهد، تحریم کرده است.

تحریم‌های آمریکا چند شرکت ترکیه‌ای و روسی را هدف قرار می‌دهد که به ادعای واشنگتن به مسکو کمک می‌کنند تا قطعات الکترونیکی آمریکایی و اروپایی، مانند تراشه‌ها و پردازنده‌های رایانه‌ای را که می‌تواند در تجهیزات نظامی و غیرنظامی استفاده شود، تهیه کند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که این تحریم‌ها همچنین شرکت‌های ترکیه‌ای را که خدمات تعمیر کشتی را به یک شرکت وابسته به وزارت دفاع روسیه ارائه کرده‌اند، را هدف قرار داده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد