آیا ناشنوایان اجازه رانندگی دارند؟ | چگونگی رانندگی و دریافت گواهینامه

کد خبر: 1247332

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در خصوص چگونگی رانندگی و دریافت گواهینامه توسط افراد ناشنوا توضیحاتی ارائه داد.

 آیا ناشنوایان اجازه رانندگی دارند؟ | چگونگی رانندگی و دریافت گواهینامه

سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» از امکان دریافت گواهینامه پایه سوم توسط افراد ناشنوا خبر داد و از اجازه تردد آنها فقط با کد درج شده «12» و فقط با خودروهای شخصی گفت.

 رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: افراد ناشنوا و کم شنوایی که متقاضی دریافت گواهینامه هستند بر اساس داشتن شرایط خاصی می‌توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند.

وی بیان داشت: این افراد می‌توانند ثبت نام خود را انجام داده و بعد از آنکه کمیسیون‌های پزشکی خود را طی کردند می‌توانند اجازه رانندگی دریافت کنند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: این افراد فقط می‌توانند گواهینامه پایه سوم و فقط برای خودروهای سواری شخصی را دریافت کرده و فقط مجاز هستند با این نوع خودرو رانندگی و تردد کنند.  

سرهنگ جوانبخت افزود: کد گواهینامه افراد ناشنوا در بخش نوع گواهینامه با عدد 12 که مشخصاً برای این افراد است حک شده و نشان دهنده رانندگی برای افراد ناشنوا هست.

وی گفت: فردی که ناشنوا و کم شنواست و قصد رانندگی دارد ملزم است که در قسمت شیشه عقب حتماً علامت ناشنوا را نصب کرده تا رانندگان دیگر که در اطراف وی در حال رانندگی هستند از ناشنوا بودن این فرد مطلع شوند.  

سرهنگ جوانبخت بیان داشت: این علامت که به رنگ آبی و جزء علایم راهنمایی و رانندگی نیز محسوب شده و در قسمت عقب خودرو روی شیشه نصب می‌‌شود به رانندگان دیگر می‌گوید که برای علامت به راننده ناشنوا باید از زبان دیگری مانند نور و چراغ‌ها استفاده کرده و دیگر از بوق زدن استفاده نکنند.

وی افزود: رانندگان ناشنوا حتما این علامت را بر روی شیشه عقب خودرو نصب کنند چرا که از وقوع تصادفات جلوگیری کرده و به آگاهی دادن به دیگر رانندگان کمک می‌کند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها